21:45 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  NATO karinės pratybos Operation Summer Shield Latvijoje

  Ekspertas: Rusijos "grėsmę" NATO naudoja didesnėms investicijoms iš Baltijos šalių gauti

  © Sputnik / Оксана Джадан
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  89 0 0

  Be to, gynybos finansavimo apimtys gerokai viršija karinius Lietuvos, Latvijos ir Estijos poreikius, mano Karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Realaus konflikto su Rusija atveju NATO hipotetinės bazės, esančios Latvijoje, bus greitai sunaikintos, pareiškė buvęs Latvijos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Strateginio planavimo departamento vadovas Raimondas Rublovskis. Jis mano, kad susidūrus Šiaurės Atlanto aljansui su Maskva, iš Latvijos gali likti vienas didelis krateris.

  Karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad kalbos apie Rusijos planus "užgrobti" Baltijos šalis — tai Baltijos šalių politikų ir NATO atstovų fantazijos.

  "Arba tai yra provokuojantys scenarijai, kurie rengiami Šiaurės Atlanto aljanso gelmėse, siekiant priversti Baltijos šalis investuoti kiek įmanoma daugiau kariniams tikslams. Be to, tokiomis apimtimis, kurios gerokai viršija bet kokius šių valstybių gynybinius, racionalius poreikius. Tokių scenarijų jau buvo daug, todėl nenuostabu, kad jie periodiškai iškyla į paviršių", — pažymėjo ekspertas.

  Kozinas paragino atkreipti dėmesį į tai, kad Baltijos šalys gali tapti vieta naujiems JAV priešraketiniams kompleksams atsirasti, nes tai susiję su paskelbta JAV priešraketine strategija.

  Dar šia tema

  Seimas ragina NATO didinti karinį buvimą dėl "Rusijos agresijos prieš Ukrainą"
  Baltarusija mano, kad JAV bazės dislokavimas Lenkijoje yra grėsmės šaltinis
  Buvęs Ukrainos saugumo tarnybos vadovas įvertino Ukrainos ir Rusijos karo pasekmes
  Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV
  Marš marš tra-ta-ta prieš Kiniją
  Tegai:
  gynybos finansavimas, Rusija, NATO, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos