17:53 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Vakarų valstybės suinteresuotos projektu, nes jis gali užtikrinti karių dislokaciją prie Rusijos sienų, mano ekspertas Konstantinas Sivkovas

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Latvijos keliai nėra skirti NATO sunkiai karinei technikai, todėl transporto projektas "Rail Baltica" yra toks svarbus Europai. Geležinkelio sukūrimas leis Aljansui lengviau perkelti karius į Baltijos šalis. Apie tai žurnalistams spaudos konferencijos metu pasakė Rusijos ambasadorius Latvijoje Jevgenijus Lukjanovas.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys, korespondentas, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas taip pat patvirtino nuomonę, kad "Rail Baltica" statyba vykdoma kariniams tikslams įgyvendinti.

  "Vakarai šiuo metu nuosekliai plečia savo karinę infrastruktūrą Baltijos šalyse. <...> Todėl faktas, kad jie tiesia geležinkelius  kariniams tikslams įgyvendinti, nekelia jokių abejonių... Vakarai niekada nesiekė jokių kitų tikslų Rusijos atžvilgiu. <...> Kalbant apie geležinkelius, tai yra vienas iš svarbiausių karinės infrastruktūros elementų, užtikrinančių karinių pajėgų perkėlimą. Suprantama, kad Vakarų šalys užsiima tos karinės infrastruktūros, kuri buvo tarybinių respublikų teritorijoje, pritaikymu pagal savo poreikius", — pasakė ekspertas.

  Pasak Sivkovo, JAV ir Europos valdantiesiems nerūpi paprastų Latvijos piliečių poreikiai.

  "Paprasti Latvijos piliečiai buvo reikalingi JAV ir kitiems, kad sunaikintų Tarybų Sąjungą. Viskas. Jie tai padarė. Latvija dabar neegzistuoja kaip pramoninė ir išsivysčiusi šalis", — padarė išvadą ekspertas.

  Dar šia tema

  "Rail Baltica" gali netekti Europos finansavimo
  Europos auditoriai patikrins projekto "Rail Baltica" realizavimą
  Suomija prisijungs prie "Rail Baltica"
  Tegai:
  Baltijos šalys, Latvija, Rail Baltica

  Svarbiausios temos