02:24 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1444
 • RUB81.0468
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  130

  Šiuo metu Estijos gynybos pajėgų centriniame poligone vyksta pratybos "Žiemos stovykla", kuriose dalyvauja karinio aljanso sąjungininkai

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Vasario 13-osios vakare Estijoje žuvo NATO karininkė, praneša Sputnik Estija su nuoroda į šalies gynybos pajėgas.

  Pranešime pažymima, kad karininkė mirė mokymų metu, kai tvarkė ginklus. Įvykio vietoje jai buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba, vėliau ji buvo nuvežta į Šiaurės Estijos regioninę ligoninę. Tačiau sužalojimas buvo mirtinas. Vėliau paaiškėjo, kad 27-erių mergina, 1-osios pėstininkų brigados jaunesnioji leitenantė, žuvo.

  Preliminariais duomenimis, pareigūnę sužalojo jos asmeninis tarnybinis ginklas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Estijos Respublikos baudžiamojo kodekso 117 straipsnį "Mirtis dėl aplaidumo".

  "Tragiškai mirusi pareigūnė pradėjo dirbti gynybos pajėgose 2014 metais. Baigusi karinę tarnybą ji kaip puskarininkė įstojo į gynybos pajėgų karinę mokyklą, kurią baigė 2018 metais", — rašoma pranešime.

  Šalies gynybos pajėgos išreiškė užuojautą mirusiosios giminaičiams ir kolegoms.

  Gėlės ir žvakė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Estijoje 18–27 metų moterims 2012 metais buvo leista tarnauti kariuomenėje, bet tik kaip savanorėms. Moterų skaičius Estijos gynybos pajėgose tuomet buvo mažesnis nei vienas procentas. Nuo 2013 metų, kai moterys Estijoje gavo oficialią galimybę atlikti karo tarnybą, jų skaičius ženkliai padidėjo: 2013 metasi jų buvo 15, 2016 metais — jau 33.

  Estijos gynybos pajėgų Centriniame poligone vasario 6-17 dienomis vyksta NATO pratybos "Žiemos stovykla". Pratybose dalyvauja daugiau nei 1 000 Estijos karių iš Pirmosios pėstininkų brigados, tarptautinio NATO bataliono kariai iš Jungtinės Karalystės ir Belgijos, JAV kariuomenės ir Nacionalinės gvardijos padalinių, taip pat Estijos gynybos sąjungos šauktiniai.

  NATO karinių pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu "BBC" pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota susiklosčiusia situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Vilniaus rajone susidūrė "Volvo" ir NATO sunkvežimis: žuvo dvi merginos
  Ekspertas: Baltijos valstybės klūpo prieš NATO karius
  Ekspertas: kario žūtis Lietuvoje meta šešėlį ant NATO
  Tegai:
  žūtis, Estija, NATO pratybos

  Svarbiausios temos