16:16 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (301)
  96

  Miuncheno saugumo konferencija parodė, kad Vokietijos kanclerė nesiruošia nukrypti nuo pelningo energetikos projekto, mano ekspertas Rostislavas Iščenko

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Buvęs Estijos prezidentas Toomasas Hendrikas Ilvesas nusivylė Miunchene įvykusios saugumo konferencijos rezultatais. Jo nuomone, dabartinė JAV administracija visiškai prarado pasitikėjimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į politiko interviu "Deutsche Welle".

  Pasak buvusio Estijos vadovo, Miuncheno konferencija — tai, visų pirma, taip vadinamos "transatlantinės partnerystės" demonstravimas.

  "Tačiau po Antrojo pasaulinio karo susiklosčiusia partneryste buvo suabejota Donaldo Trampo prezidentavimo pradžioje. Dabartinė administracija visiškai prarado pasitikėjimą JAV. Jį reikės kurti iš naujo", — mano Ilvesas.

  Kaip papasakojo Sputnik Lietuva Sisteminės analizės ir prognozavimo centro pirmininkas Rostislavas Iščenko, konferencijoje Vakarams atstovavo tik Vokietijos kanclerė Angela Merkel, o Merkel kalbėjo tik apie tai, kas ją domino.

  "Merkel domina "Nord Stream-2" užbaigimas, nes tai yra jos didžiausias projektas, ir su jo įgyvendinimu ji įrašys savo vardą bent jau į Vokietijos istoriją, o greičiausiai ir ES ir pasaulio istoriją. Šios konferencijos metu pasirodė, kad pirmą kartą per pastaruosius metus Vakarai neveikė vieningu frontu, bandydami slopinti Rusiją, tačiau užėmė gana palankią poziciją. Ten buvo tradicinių mantrų apie eilines sankcijas ir taip toliau, tačiau Merkel pareiškė, kad "Nord Stream-2" būtinai bus nutiestas. Aišku, kad prasidėjo kritiniai geopolitiniai pokyčiai, kuriems Rytų Europa (tarp jų ir Baltijos valstybės) nepasirengusi", — pasakė Iščenko.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (301)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" negalima tiesiog sustabdyti, teigia Merkel įpėdinė
  Kas Lenkijai naudinga, Lietuvai — brangu: ES susipainiojo dujų voratinklyje
  JAV paragino visus laikytis ryžtingos pozicijos prieš "Nord Stream-2"
  Ekspertas: Baltijos šalys praktiškai neturi kitų dujų tiekėjų, išskyrus Rusiją
  Tegai:
  Vokietija, konferencija, Miunchenas

  Svarbiausios temos