10:09 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Pinigų plovimo skandalas pirmiausia pakenks pačiam bankui, mano NVS finansų ir bankininkystės tarybos generalinis direktorius Pavelas Nefidovas

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. "Danske Bank" pranešė, kad stabdo savo veiklą Rusijoje ir Baltijos šalyse dėl įtarimų pinigų plovimu per jo Estijos padalinį.

  Danske Bank
  © Sputnik / Вадим Анцупов

  "Pripažįstame bylos dėl galimo pinigų plovimo Estijoje rimtumą ir jos neigiamą poveikį Estijos visuomenei. Apgailestaujame, kad turime palikti Estiją tokiomis aplinkybėmis", — pareiškė laikinai einantis "Danske Bank" generalinio direktoriaus pareigas Jesperis Nielsenas.

  Interviu Sputnik Lietuva NVS finansų ir bankininkystės tarybos generalinis direktorius Pavelas Nefidovas pasakė, kad vienas bankas gali būti lengvai pakeistas kitomis tarptautinėmis finansų organizacijomis.

  Pasak Nefidovo, galima manyti, kad "Danske Bank" atliko svarbų vaidmenį Estijos ekonomikoje, bet iš tikrųjų Estijos ekonomika nėra tokia integruota į Europos ekonomiką, kad banko pasitraukimas turėtų įtakos jos vystymuisi.

  "Bankų rinka yra tarptautinė ir vienas bankas gali būti pakeistas kitais tarptautiniais bankais. Todėl, greičiausiai, tai yra "Danske Bank" vidaus reikalas. Manau, tai, pirmiausia, yra žala "Danske Bank" reputacijai. O Estija, kaip ir jos artimiausios kaimynės, jau seniai turėjo gerą reputaciją, dirbdamos su daugeliu Rusijos kompanijų; tik pastaruoju metu šis galimybių langas joms užsidarė", — teigė ekspertas.

  Dar šia tema

  FT: per "Danske Bank" Estijoje pervesti 30 mlrd JAV dolerių iš Rusijos ir NVS
  "Danske Bank" vadovas traukiasi iš pareigų dėl skandalo Estijos padalinyje
  "Swedbank" įtariamas dalyvavimu "Danske Bank" pinigų plovime
  Tegai:
  Danske Bank, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos