16:27 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (62)
  100

  Latvijos susisiekimo ministras teigia, kad tai, kas anksčiau statybose kainavo 10 eurų, dabar kainuoja 15 eurų, o tai įrodo, jog 2026 metais traukiniai šiuo keliu nepajudės

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. "Rail Baltica" geležinkelio statyba vėluoja ne mažiau kaip 2–2,5 metų, ir jau aišku, kad 2026 metais pirmasis traukinys šiuo keliu nepervažiuos, sakė Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis interviu "Latvijas Radio".

  Jis paskelbė, kad projektą įgyvendinti vėluojama.

  "Tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, jog 2020 metais planuojami statybos darbai neprasidės laiku", — pridūrė Linkaitis, bet kol kas neįvardijo, kas atsakingas už statybų vėlavimą.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad nepakanka pinigų visiems "Rail Baltica" infrastruktūros objektams Latvijoje: 85 proc. projekto išlaidų finansuoja Europos Sąjunga, tačiau projektams ir infrastruktūrai keliami reikalavimai didėja, o išlaidos auga: "kas kainavo 10 eurų, dabar kainuoja 15 eurų ir daugiau".

  "Mes stengiamės užtikrinti visą finansavimą, kalbame su Briuseliu ir Baltijos šalimis, kaip racionaliai panaudoti finansavimą, pasidalinti lėšomis tarp valstybių, bet mes taip pat ieškome papildomo finansavimo, nes su ES pinigais neįmanoma sukurti nieko didelio", — cituoja Linkaitį Sputnik Latvija.

  Projektas "Rail Baltica"

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą. Lietuva jau nutiesė kelią nuo Lenkijos sienos iki Kauno.
  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 milijardo eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 milijardo eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Europos Komisija ne kartą ragino Baltijos šalis pasiekti kompromisą dėl projekto ir neatidėlioti jo įgyvendinimo, kitaip jos gali prarasti ES finansavimą.

  Baigti tiesti europinės vėžės geležinkelį iki Talino planuojama 2025 metais, o pradėti eksploatuoti 2026 metais.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (62)

  Dar šia tema

  Skvernelis: Baltijos šalys — Europos Sąjungos sėkmės faktorius
  Vilniuje ir Kaune planuojama statyti logistikos centrus
  Tegai:
  Rail Baltica

  Svarbiausios temos