00:54 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (66)
  126

  Lietuva, Latvija ir Estija neketina išleisti pinigų brangiai kainuojančiam projektui, kuris ekonominiu požiūriu neturi jokios naudos, mano ekspertas Michailas Beliajevas

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Geležinkelio magistralės "Rail Baltica" statyba gali užtrukti mažiausiai dvejus su puse metų. Apie tai pranešė Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaits. Politikas nepatikslino, kas lėmė projekto atidėjimą, tačiau pažymėjo, kad respublikoje nėra pakankamai lėšų visiems "Rail Baltica" objektams, nepaisant to, kad ES finansuos daugiau kaip 85 procentus investicijų.

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomikos mokslų daktaras, Rusijos strateginių studijų instituto ekspertas Michailas Beliajevas pažymėjo, kad projektas neturi didelės ekonominės reikšmės.

  "Jis (projektas — Sputnik) remiasi kai kuriais politiniais požiūriais, kaip šios respublikos turėtų bendrauti tarpusavyje, ir jėgų šiame Baltijos šalių placdarme konsolidavimu. <...> Niekas neketina išleisti didelių pinigų projektams, kurie neduoda apčiuopiamos, realios naudos. Čia pastebimas toks politinis momentas ir, be to, gana konjunktūrinis. Todėl net visi šie vėlavimai, atidėjimai rodo, kad šis projektas jau perėjo į ilgalaikės statybos kategoriją", — pasakė ekspertas.

  Beliajevas pridūrė, kad Europos geležinkelio magistralės statybos projektas gali likti neužbaigtas.

  "Galbūt, ši ilgalaikė statyba pereis į fazę, kai apskritai kažkada sklandžiai ir ramiai bus atsisakyta įgyvendinti šį projektą tik dėl tokių priežasčių, kad jis nėra labai reikalingas ir nereikia jam išleisti tiek daug pinigų", — pasakė ekspertas.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (66)

  Dar šia tema

  "Rail Baltica" gali netekti Europos finansavimo
  Ekspertas: "Rail Baltica" reikalingas Vakarams tik kariniams tikslams įgyvendinti
  Paskirtas naujas bendros "Rail Baltica" įmonės vadovas
  Tegai:
  Rail Baltica

  Svarbiausios temos