16:14 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Vyras dirba nuo 2008 metų ir tapo Estijos piliečiu pagal teisių perėmėjo principą

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Narvos pasienio kontrolės punkto darbuotojas buvo atleistas po to, kai paaiškėjo, kad jis turi dvigubą pilietybę — ne tik Estijos, bet ir Rusijos, rašo Sputnik Estija.

  Rusijos piliečio pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Нина Зотина

  Pranešama, kad sienos apsaugos pareigūnas tarnauja nuo 2008 metų ir tapo Estijos piliečiu pagal teisių perėmėjo principą. Apie jo turimą antrą pilietybę tapo žinoma pernai.

  Pagal dabartinius Estijos teisės aktus, valstybės tarnybose, susijusiose su valstybės saugumu, teisėsauga ir valstybės siena, negali dirbti asmenys, neturintys Estijos pilietybės.

  Dvigubos pilietybės klausimas Baltijos šalyse

  Estijoje dviguba pilietybė nėra oficialiai pripažinta. Tačiau dėl gausių Estijos bendruomenių Švedijoje, Kanadoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitose Vakarų šalyse 1990-ųjų pradžioje atvykusių į šalį atstovų dažnai keliamas "dvigubos pilietybės"  pripažinimo klausimas. 2018 metų birželį Estijos vyriausybė vėl atmetė įstatymo pataisas, susijusias su galimybe pripažinti dvigubą pilietybę.

  Lietuvoje, pagal įstatymus, taip pat neįmanoma būti vienu metu dviejų valstybių piliečiu. Nepaisant to, dėl padidėjusios piliečių migracijos po valstybės įstojimo į ES, Lietuvos Seimo nariai pasisako už šios teisės legalizavimą. Pernai spalį Seimas nusprendė šiuo klausimu surengti referendumą.

  Kai kurie Lietuvos politikai mano, kad dviguba pilietybė dar labiau skatins gyventojų emigraciją. Pavyzdžiui partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" narys Laurynas Kasčiūnas prieštarauja pakeitimams. Jo nuomone, dviguba pilietybė kai kuriais atvejais "gali prieštarauti Lietuvos nacionaliniams interesams", nes dviejų pasų turėtojui gali kilti interesų konfliktas.

  Dar šia tema

  Holivudo aktorei Rutai Lee suteikta Lietuvos pilietybė
  Apklausa: dauguma Lietuvos piliečių pasisako už dvigubą pilietybę
  Užsienyje įvaikinti vaikai galės išsaugoti Lietuvos pilietybę
  Ukrainos URM vadovas ragina tautiečius atiduoti rusiškus pasus
  Tegai:
  dviguba pilietybė, Estija

  Svarbiausios temos