19:04 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis

  Latvijos prezidentas pakvietė Europą susivienyti, kad "sustabdytų Rusiją"

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  94 0 0

  Raimondo Vėjuonio teigimu, Rusija pastaruoju metu laikosi agresyvios politikos ir gali užpulti vieną iš žemyno šalių

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Europos šalys turi susivienyti, kad "sustabdytų" Maskvą, pareiškė Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis interviu Vokietijos laikraščiui "Spiegel".

  Pasak jo, pastaruoju metu Rusija laikosi agresyvios politikos, kad "pasiektų geopolitinių tikslų", ir gali užpulti vieną iš žemyno šalių.

  "Mes esame kaimynai ir turime bendrų ekonominių interesų, tačiau, kita vertus, turime būti budrūs. Mums reikia patikimo atgrasymo faktoriaus", — pasakė Vėjuonis.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Maskva "turi didelę įtaką Rusijos gyventojams Latvijoje" ir kai kurie iš jų dalyvauja demonstracijose prieš mokymą rusų mokyklose latvių kalba.

  Be to, Vėjuonis eilinį kartą sukritikavo dujotiekio "Nord Stream-2" statybą, pareiškęs, kad tai yra "geopolitinis projektas".

  Baltijos šalių politikai dažnai pasisako prieš Rusiją. Pastarosiomis savaitėmis Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė visuose susitikimuose su Europos vadovais nepagrįstai kaltino Rusiją dėl agresijos. Ji atkreipė dėmesį į Rusijos "konfrontacinį elgesį" ir Juodosios jūros regiono naudojimą geopolitiniais tikslais.

  Kai kurie ekspertai ir politikai mano, kad tokio mito palaikymas yra būtinas siekiant sutelkti NATO pajėgas prie Rusijos sienų. Politologas Dmitrijus Solonnikovas teigė, kad oficialus Vilnius nuolat kalba apie išgalvotus "Maskvos planus atakuoti" Baltijos ar kitas šalis, kad "Rusijos agresijos" tema nuolat būtų žiniasklaidoje, nes tokiu būdu Baltijos šalys gali parodyti "ištikimybę" Vašingtonui.

  Savo ruožtu, Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad Maskva neketina nieko pulti, o Šiaurės Atlanto aljansas naudojasi Vakarų isterija, kad padidintų karinio kontingento ir technikos skaičių prie Rusijos Federacijos sienų.

  Dar šia tema

  JAV apsaugos Europą nuo "Rusijos grėsmės" šaltojo karo laikų programa
  "Bloomberg": Merkel atsisakė "provokuoti Rusiją" JAV prašymu
  JAV Valstybės departamentas pristatė svetainę "apie Rusijos agresiją Ukrainoje"
  Tegai:
  Europa, Rusija, Latvija, Raimondas Vėjuonis

  Svarbiausios temos