03:44 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  SS veteranų žygis Rygoje

  Rygoje antinaciai surengė piketą prieš SS legionierių žygį

  © Sputnik / Оксана Джадан
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  125 0 0

  Aktyvistai laikė plakatus "Jie kovojo už Hitlerį", nepradėdami konfrontacijos su nacių susivienijimų atstovais

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Rygoje antifašistų grupė iš keleto dešimčių žmonių, kuriems vadovavo buvusi Europos Parlamento deputatė Tatjana Ždanoka, bandė surengti piketą prieš SS legionierių ir jų rėmėjų žygį, praneša Sputnik Latvija.

  Aktyvistai savo rankose laikė plakatus su užrašais "Jie kovojo Hitlerio pusėje".

  Kasmet kovo 16 dieną Latvijos sostinėje vyksta Latvijos Waffen SS legionierių ir jų rėmėjų žygis. Renginyje, kuris sukelia antifašistinių organizacijų visame pasaulyje nepasitenkinimą ir pasipiktinimą, paprastai dalyvauja keli šimtai žmonių.

  Policijos duomenimis, šiais metais į gatves išėjo daugiau nei tūkstantis žmonių. Jų rankose buvo Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos.

  Eisenos dalyviai ėjo maršrutu Šv. Jono bažnyčia — Kalkių gatvė — Laisvės aikštė, kur dalyviai padėjo gėlių prie Laisvės paminklo. Žygio metu į galutinį punktą atėjo ir antifašistai, kad išreikštų savo požiūrį į tai, kas vyksta.

  Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad Latvijos antinacistinis komitetas (LAK) atšaukė savo paraišką surengti renginį Waffen SS aukų atminimo dieną, nes Rygos Dūma atsisakė įleisti juos į Laisvės aikštę, kur nacionalistiniai susivienijimai suplanavo savo akcijas.

  Vietoj Laisvės aikštės antinaciams pasiūlyta prisiminti nacių aukas ant Bastiono kalnelio, kad netrukdytų SS legionieriams ir jų ideologiniams gerbėjams garsiai minėti neoficialią Legionierių atminimo dieną.

  Latvijos SS legionas buvo sukurtas nacių Vokietijos vadovybės Antrojo pasaulinio karo metu okupuotos Latvijos teritorijoje. Vėliau sąvoka "Latvijos legionas" buvo vartojama visiems tarnaujantiems Waffen SS kariniuose padaliniuose, įskaitant policijos batalionus.

  Legiono padaliniai 1944 metų kovo 16 dieną įsitraukė į mūšį su Raudonąja armija Velikajos upės rajone, netoli Ostrovo miesto, Pskovo srityje. Būtent todėl Legionierių diena Latvijoje minima kovo 16 dieną.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, Tautų reikalų tarybos prie Maskvos Vyriausybės narys Dmitrijus Lysenkovas pažymėjo, kad fakelų eitynės lems Baltijos šalių politinį žlugimą. Politologas priminė, kad Europa į panašius renginius žiūri su išgąsčiu. Be to, visi, kas atmena karo rezultatus, supranta, kad nacionalistinis kursas veda valstybę prie visiško nacionalinės ideologijos žlugimo, pareiškė Lysenkovas.

  Dar šia tema

  Maskvoje Latvija ir Estija buvo apkaltintos apartheido zonų sukūrimu Europos centre
  Visuomenės veikėjas: valdžia daro Latviją valstybe vien tik latviams
  Ekspertas: Lietuva įrodė, kad žodžio laisvė jai nieko nereiškia
  Tegai:
  SS legionieriai, Ryga, Latvija

  Svarbiausios temos