19:40 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Lietuvos ir Latvijos vėliavos

  Latvijos premjeras paragino Baltijos šalis pasiekti vienybę

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  53 0 0

  Pasak politiko, Rygos ir Vilniaus santykiai puikūs, nepaisant nedidelių nesutarimų

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Latvijos ministras pirmininkas Arturas Krišjanis Karinis pabrėžė visų trijų Baltijos šalių vienybės svarbą, praneša LRT.

  "Trijų Baltijos šalių vieningumas yra duotybė. Mūsų santykiai yra nuostabūs, šiandien susitikau su jūsų premjeru, su parlamento vadovu ir prezidente, tai labai malonūs susitikimai. Gera susitikti su žmonėmis, su kuriais 99,9 procento klausimų turime bendrą nuomonę", — pasakė premjeras.

  Politikas pridūrė, kad Rygos ir Vilniaus santykiai puikūs, nepaisant nedidelių nesutarimų.

  "Nepaisant to, visada turime juos stiprinti ir galvoti, kaip mes, trys Baltijos šalys, galime Vakaruose būti girdimos dar labiau", — pareiškė politikas.

  Penktadienį LRT paviešino straipsnį su antrašte "Tėvadienį agitacijai Lazdijuose panaudojęs Skvernelis: latviai mums — ne broliai, o konkurentai". Straipsnyje pasakojama apie ministro pirmininko susitikimą su rinkėjais Lazdijų rajone ir Marijampolėje. Renginio metu Skvernelis pareiškė, kad Ryga yra viena didžiausių Vilniaus konkurenčių ekonomikos srityje.

  Vėliau ministras pirmininkas pavadino publikaciją bandymu mesti šešėlį jam ir supriešinti kaimynines valstybes.

  "Su latviais esame draugai, kaimynai, mus sieja labai glaudūs ryšiai, bendra istorija. Tačiau kartu mes esame ir konkurentai: kalbant apie energetikos klausimus, jūrų uostus, krovinius, transportą", — parašė premjeras savo Facebook paskyroje.

  Lietuvos prezidentė sukritikavo premjero pareiškimą ir pavadino jį "tarptautine gėda".  

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Baltijos šalys yra vieningos tik pozicijoje Rusijos atžvilgiu, tačiau kai kalbama apie pinigus ir pelno paskirstymą, vadinamoji "Baltijos vienybė" žlunga. Pasak jo, šalys konkuruoja dėl ES fondų, Rytų tranzito, naftos produktų tiekimo ir Europos geležinkelio magistralės "Rail Baltica" projekto.

  Dar šia tema

  Baltijos šalyse atsiras vieninga dujų rinka, bet be Lietuvos
  "Atleiskite, pinigų nebus": ekspertas papasakojo apie Lietuvos riktą energetikoje
  Ekspertas: Baltijos šalys neatsisakys energijos iš Baltarusijos AE už patrauklią kainą
  Tegai:
  Baltijos šalys, Lietuva, Latvija, Estija

  Svarbiausios temos