00:04 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  106

  Pasak gyventojos, ji išsigando, kad jai su vaiku neleis išlipti iš autobuso reikiamoje stotelėje

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Latvijos gyventoja kibo autobuso vairuotojai į plaukus, nes ji kalbėjo su keleive rusiškai, praneša Sputnik Latvija.

  Vietos gyventoja Linda važiavo su vaiku maršruto Ryga-Daugpilis autobusu. Moteris papasakojo, kad šiuo maršrutu naudojasi retai, tačiau tą dieną nusprendė nuvežti vaiką į Lielvardę.

  "Aš parodžiau bilietą, moteris vairuotoja atsakė rusiškai, nors aš kreipiausi į ją latvių kalba... Mano trejų metų vaikas nesuprato, ką ji pasakė. Kodėl apskritai su mumis kalba užsienio kalba?" — pasipiktino keleivė.

  Kaip teigia moteris, Kegumse ji aprengė vaiką ir laiku priėjo prie priekinių durų šalia vairuotojos. Autobusas sustojo Lielvardėje, tačiau, pasak keleivės, durys nebuvo atidarytos. Vairuotoja pasakė kažką rusų kalba, tačiau Linda paprašė, kad su ja būtų kalbama latviškai.

  Pasak moters, vairuotoja nesureagavo ir važiavo toliau. Keleivė papasakojo, kad ji išsigando, jog jos neišleis, o vairuotoja, kai lauke lyja ir tamsu, gali nuvežti ją pernelyg toli.

  "Ėmiau rėkti, kad mus išleistų! Nusišaipė, važiavo toliau... Aš kibau į vairuotojos plaukus — ką dar galėjau padaryti, jei ji nesupranta latviškai? Tegul leidžia išlipti. Tada ji išleido kažkur lauke. Lyjant ir pučiant vėjui vilkomės ne iš stotelės, bet iš kažkur, kur net sustoti negalima. Nes aš kalbu latviškai... Argi turiu mokytis užsienio kalbos, kad nuvažiuočiau iš Rygos į Lielvardę autobusu?" — skundėsi keleivė.

  Tuo tarpu Daugpilio autobusų parko atstovai turi kitokią įvykio versiją. Vairuotoja turi reikiamą valstybinės kalbos kategoriją, o užpuolusi ją keleivė nepasiruošė išlipti iš autobuso. Jei keleivė turi abejonių dėl vairuotojos valstybinės kalbos mokėjimo, tuomet jai patariama kreiptis į Valstybinės kalbos centrą, o dėl tolimesnio konflikto tyrimo — į policiją.

  Rinkimai Lietuvoje, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Липовец

  Vaizdo įrašai autobuse nebuvo daromi, o tai apsunkina galimybę išsiaiškinti aplinkybes. Tačiau bendrovė žada artimiausiu metu visuose autobusuose įrengti vaizdo kameras.

  Pažymima, kad valstybinis kalbos centras ketina atlikti patikrinimą Daugpilio autobusų parke. Jei paaiškės, kad vairuotoja nemoka latvių kalbos, jai gali būti skirta 35–280 eurų bauda.

  Dar šia tema

  Lavrovas: situacija su rusų kalba Baltijos šalyse nepuošia šių šalių
  Rusija Baltijos šalių politiką rusų kalbos atžvilgiu vadina apartheidu
  Politologas: naujasis parlamentas parems idėją mokyti tik estų kalba
  Latvijos prezidentas pakvietė Europą susivienyti, kad "sustabdytų Rusiją"
  Tegai:
  rusų kalba, Latvija

  Svarbiausios temos