18:53 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  VST ​​mano, kad Latvijos visuomenės žiniasklaidos bendradarbiavimas su "Rusijos propagandos žiniasklaida gali neigiamai paveikti tiek žiniasklaidos įvaizdį, tiek visos Latvijos reputaciją tarptautinėje erdvėje"

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Latvijos valstybės saugumo tarnyba (VST) mano, kad Latvijos visuomeninės televizijos studijos patalpose įrašytas buvusio užsienio reikalų ministro Janio Jurkano interviu kanalui "RT" kelia pavojų šalies informacinės erdvės saugumui, praneša "Sputnik Latvija" su nuoroda į vietinę svetainę "Skaties.lv".

  Pasak "Sputnik Latvija", Jurkanio interviu buvo paskelbtas kovo 15 dieną. Interviu su žurnalistais buvęs ministras pritarė nuomonei, kad nuolatinis Rusijos demonizavimas parodo ne Latvijos politinę kultūrą, bet atvirkščiai — jos nebuvimą.

  "Tarnyba buvo informuota apie incidentą ir šiuo metu tiriamos aplinkybės. Pasak valstybės saugumo tarnybos, ši praktika, kai viešoji žiniasklaida, finansuojama iš valstybės biudžeto, palaiko žiniasklaidą, kuri skleidžia Rusijos propagandą, yra nepriimtina ir yra susijusi su Latvijos informacijos erdvės saugumo rizika", — sakoma agentūros pranešime.

  VST ​​mano, kad Latvijos visuomenės žiniasklaidos bendradarbiavimas su "Rusijos propagandos žiniasklaida gali neigiamai paveikti tiek žiniasklaidos įvaizdį, tiek visos Latvijos reputaciją tarptautinėje erdvėje".

  Nepaisant tylos iš LTV vadovų pusės, "Sputnik" duomenimis, už studijos erdvės suteikimą kanalui "RT" atsakingas kanalo darbuotojas Harijs Lavkinitis.

  "Jis pats neneigė savo dalyvavimo, pokalbyje su žurnalistais pažymėdamas, kad jis jau pateikė paaiškinimą vadovybei  pagal vidaus taisykles, už kurias jis yra atsakingas, tačiau jis susilaikė nuo išsamesnių komentarų", — patikslino agentūra.

  Kaip pažymėjo "Sputnik", LTV vadovybė atmetė kaltinimus ir teigė, kad nieko nežinojo nei apie planuojamą interviu, nei apie tai, kas naudosis studija.

  Baltijos šalių valdžios institucijos nuolat stengiasi sutrukdyti Rusijos žiniasklaidos darbui. Anksčiau Lietuvos valdžios institucijos išsiuntė VGTRK korespondento Pavelo Zarubino kino komandą. 2015 metų spalio mėnesį Estijos valdžios institucijos Koidula pasienio kontrolės punkte sulaikė Rusijos valstybinės televizijos ir radijo transliavimo bendrovės korespondento Nikolajaus Vasiljevo filmavimo grupę.

  2014 metų balandžio mėnesį Lietuvos užsienio reikalų ministerija atsisakė akredituoti "RIA Novosti" korespondentę Iriną Pavlovą. Valdžios institucijos nepaaiškino priežasčių. Dėl šių atvejų Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad ryškėja Baltijos šalių koordinuotos linijos požymiai.

  Žiniasklaidos suvaržymo Baltijos šalyse atvejai, nurodyti užsienio reikalų ministerijos, "aiškiai rodo, ko iš tikrųjų verti demagoginiai pareiškimai apie Vilniaus, Rygos ir Talino įsipareigojimą demokratijos ir žodžio laisvės principams".

  Dar šia tema

  Linkevičius: žodžio laisvė — stipriausias atsakas kovojant su propaganda
  Žodžio laisvė amerikietiškai: Simonian papasakojo apie RT darbą JAV
  Žodžio laisvė Lietuvoje: kuo toliau, tuo mažesnė?
  Selektyvi žodžio laisvė Lietuvoje
  Ekspertas: Lietuva įrodė, kad žodžio laisvė jai nieko nereiškia
  Tegai:
  propaganda, Rusija

  Svarbiausios temos