10:21 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Antrojo pasaulinio karo veteranas

  Ekspertas: dvigubi Latvijos standartai TSRS simbolikos atžvilgiu yra nepriimtini

  © Sputnik / Александр Кряжев
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Latvijos Respublikos valdžia deda lygybės ženklą tarp sovietų ir nacių simbolių, tačiau leidžia surengti Rygoje nacionalistų žygį, teigia ekspertas Aleksejus Martynovas

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Latvijos Seimo Žmogaus teisių ir viešųjų reikalų komisija pritarė pataisoms, kurios numato, kad viešųjų renginių metu bus draudžiama naudoti TSRS ir nacių Vokietijos ginkluotųjų pajėgų uniformas. Už draudimo pažeidimą siūloma skirti fiziniams asmenims iki 140 eurų, o juridiniams asmenims — iki 1420 eurų baudą.

  Tokia pati bauda numatyta ir už TSRS bei nacistinės Vokietijos vėliavų, emblemų ir himnų naudojimą, taip pat už svastikos, SS ženklų ir sovietinių simbolių — pjautuvo ir kūjo, penkiakampės žvaigždės — naudojimą.

  Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio naujausių valstybių instituto direktorius Aleksejus Martynovas pabrėžė, kad toks sprendimas yra nepriimtinas.

  "Jie [Latvijos valdžia], deja, valstybės politikos lygmenyje kiekvienu patogiu atveju patvirtina šią savo liniją, kuri, be abejo, yra jokiu būdu nepriimtina. <...> Priminsiu, kad prieš kelias dienas Rygoje eilinį kartą įvyko šių Waffen SS legionierių žygis. Tai yra, viena vertus, jie įstatymais draudžia abiejų režimų simboliką, rašydami tarp jų lygybės ženklą, dėl ko ir taip kyla daug klausimų, o, kita vertus, jie leidžia pas save tokias eisenas, kurias mes matėme praėjusios savaitės pabaigoje. Tai sako apie dvigubus standartus, kurie labai pasireiškia, sprendžiant šiuos svarbius klausimus", — pasakė ekspertas.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijoje bandymai sulyginti Raudonosios armijos ir Vermachto pareigūnų veteranus buvo pavadinti šventvagiškais. URM pažymėjo, kad siekis perrašyti istoriją yra "visiškai nepriimtinas ir baisus". Tokios pačios šventvagiškos yra latvių abejonės dėl Antrojo pasaulinio karo rezultatų ir Niurnbergo tribunolo nuosprendžio, kuris pripažino SS nusikalstama organizacija.

  Dar šia tema

  Vilniuje "BBC" filmuoja filmą apie Hitlerį
  Latvių nacionalizmas engiant rusus gali "įkvėpti" ir mūsiškius
  Rusija sureagavo į Lenkijos sprendimą surengti II pasaulinio karo metines be jos
  Guoga prašo "Amazon" sovietų simbolius ant prekių traktuoti kaip nacių
  Rygoje antinaciai surengė piketą prieš SS legionierių žygį
  Žmogaus teisių aktyvistas teigia, kad Lietuvoje vyksta nacių nusikaltėlių kultas
  Tegai:
  Latvija, TSRS

  Svarbiausios temos