10:57 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  116

  Latvijos valdžia nepalies monumento, kol Jungtinėms Valstijoms prireiks konflikto šioje teritorijoje, mano politologas Vadimas Gilis

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Rygos meras Nilas Ušakovas pareiškė, kad miesto taryba neleido nugriauti paminklo išlaisvintojams Pardaugavoje. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Ušakovas pažymėjo, kad tai yra aiški Rygos Dūmos pozicija, ir ji neleis niekam "kovoti su paminklais".

  Anksčiau Latvijos Seimo deputatų svarstymui buvo pateikta peticija, kuria siekiama apginti paminklą Rygos išlaisvintojams. Peticija surinko daugiau kaip 20 tūkstančių parašų.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas ir publicistas Vadimas Gilis papasakojo, kad Rygos meras negali būti atsakingas už kitos miesto Dūmos veiksmus.

  "Diskusija nesibaigs labai ilgai. Ir apskritai nesibaigs tol, kol paminklas bus savo vietoje. Ponas Ušakovas gali suteikti tam tikras garantijas tik dabartinės Rygos Dūmos sudėties atžvilgiu. Kokiu mastu "Santarvės" valdžia išliks po būsimų savivaldos rinkimų, visiškai neaišku. Greičiausiai, "Santarvė" pralaimės. O štai kita Dūma su nacionalistine sudėtimi turės visiškai kitokį požiūrį į šį paminklą", — pareiškė politologas.

  Pasak Gilio, paminklas gali tapti Latvijai "pretekstu paskelbti karą".

  "Bet, mano nuomone, mes galime būti gana ramūs dėl paminklo likimo, nes reikalas tas, kad šis paminklas gali tapti Latvijai kaip casus belli. Jis bus laikomas tol, kol kai kurioms išorinėms jėgoms prireiks konflikto čia, mūsų teritorijoje. Kai tik šio konflikto prireiks, JAV prie paminklo paskubins ekskavatorius. Konfliktas įvyks, ir tada pasekmės bus labai apgailėtinos Latvijai", — pasakė politologas.

  Dar šia tema

  Rygoje antinaciai surengė piketą prieš SS legionierių žygį
  Guoga prašo "Amazon" sovietų simbolius ant prekių traktuoti kaip nacių
  Latvių nacionalizmas engiant rusus gali "įkvėpti" ir mūsiškius
  Vilniuje "BBC" filmuoja filmą apie Hitlerį
  Rusija sureagavo į Lenkijos sprendimą surengti II pasaulinio karo metines be jos
  Ekspertas: dvigubi Latvijos standartai TSRS simbolikos atžvilgiu yra nepriimtini
  Tegai:
  JAV, Ryga, tarybinis paminklas, Latvija

  Svarbiausios temos