15:34 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  91

  Savo ruožtu Rygos meras sakė, kad nesiruošia palikti savo pareigų, nes jo sąžinė yra švari

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Latvijos regioninės plėtros reikalų ministras Juris Pūce atleido iš pareigų Rygos merą Nilą Ušakovą, rašoma leidinyje Latvijas Vēstnesis.

  Ušakovas per 30 dienų gali ginčyti Pūces sprendimą. Jei teismas palaikys merą, jis grįš į savo pareigas ir gaus kompensaciją už priverstines pravaikštas.

  Įsigaliojus įsakymui, Ušakovas tampa eiliniu Rygos miesto tarybos nariu. Mero pareigas gali atlikti jo pavaduotojas Olegas Burovas.

  Ušakovas pats ketina surengti spaudos konferenciją, kurioje kalbės apie būsimus planus. Rygos mero pareigas jis ėjo nuo 2009 metų.

  Sausio pabaigoje Latvijos kovos su korupcija biuras atliko kratas Ušakovo darbo kabinete ir namuose. Remiantis RIA Novosti duomenimis, šie veiksmai susiję su korupcijos byla viešojo transporto įmonėje "Rigas satiksme", kurią kuruoja savivaldybė.

  Savo ruožtu meras sakė, kad nesiruošia palikti savo pareigų, nes jo sąžinė yra švari. Kai kurie politikos analitikai pranašauja, jog Ušakovas atsisakys savo pareigų, kad galėtų dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

  Dar šia tema

  Prisikalbėjo: Ušakovas sumokės baudą už rusų kalbą socialiniuose tinkluose
  Tegai:
  Ryga

  Svarbiausios temos