06:00 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
   Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, archyvinė nuotrauka

  Paaiškėjo, kokias temas susitikimo metu aptars Estijos ir Rusijos prezidentai

  © AFP 2019 / Jewel SAMAD
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)
  117 0 0

  Kaip pabrėžė Kaljulaid, nepaisant to, kad Baltijos šalių politikai daug dėmesio skiria Maskvai tarptautinėje erdvėje, su pačia Rusijos Federacija jie nebendrauja

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid paminėjo pagrindines temas, kurias ketina aptarti susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu Maskvoje metu.

  Apie tai Estijos Respublikos vadovė pranešė laidos "Aktuali kamera" eteryje, praneša EER.

  Paaiškėjo, kad Kaljulaid planuoja kalbėti su Putinu apie abiejų šalių santykius, taip pat kelti Ukrainos ir Gruzijos klausimus.

  "Jau pats susitikimas yra signalas. Pažvelkime, Estijos diplomatai ir politikai daug kalba apie Rusiją pasaulyje, bet iš tiesų sunku suprasti, kodėl jie nekalba su Rusija. Žinant, kad turime taip mažai sąlyčio taškų, labai svarbu surengti šį susitikimą", — sakė Estijos prezidentė.

  Tuo tarpu, pasak Kaljulaid, svarbu nepamiršti savo vertybių ir paliesti svarbius tarptautinius klausimus bei aptarti Minsko taikos susitarimus.

  Be to, Estijos prezidentė kalbės su Putinu apie tarptautinį ir kultūrinį abiejų šalių bendradarbiavimą. Kaljulaid taip pat išreiškė viltį, kad Europos Sąjunga skirs lėšų Estijos ir Rusijos Federacijos tarpvalstybiniam bendradarbiavimui.

  Kaljulaid vizitas į Maskvą numatytas balandžio 18 dieną. Kelionė susijusi su restauruotu istoriniu Estijos Respublikos ambasados, esančios Rusijos sostinės centre, pastatu.

  Paskutinį kartą Estijos lyderis lankėsi Rusijos Federacijoje prieš aštuonerius metus. 2011 metais Thomas Hendrik Ilves atvyko į Sankt Peterburgą, kai buvo šventinama Šv. Jono bažnyčia.

  Temos:
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė paprašė susitikimo su Putinu Maskvoje
  Maskva patvirtino, kad ruošiasi Rusijos ir Estijos prezidentų susitikimui
  Tegai:
  Rusijos Federacija, politikai, Baltijos šalys, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos