07:02 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Georgijaus juostelės

  Ekspertas: Georgijaus juostelių draudimas — kiaulystė iš Latvijos valdžios pusės

  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  7710

  Latvijos politikai kursto kovą su istorija, kad atitrauktų gyventojų dėmesį nuo ekonominių problemų, mano fondo "Istorinė atmintis" tyrimų programų vadovas Vladimiras Simindejus

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Latvijos žurnalistė Elita Veidemanė pareikalavo, kad Latvijos vyriausybė uždraustų nešioti Georgijaus juosteles ir ordinus. Apie tai ji parašė savo Twitter paskyroje.

  Be to, žurnalistė ėmė kalbėti įžeidžiamai, vadindama Georgijaus juostelę "Kolorado juostele".

  Šie įvykiai susiję su tuo, kad Latvijos Seimas per antrąjį svarstymą pritarė įstatymo "Dėl susirinkimų, eisenų ir piketų" pataisoms, kurios draudžia naudoti TSRS ir nacių Vokietijos ginkluotųjų pajėgų uniformą viešuose renginiuose, kaip praneša Sputnik Latvija.

  Interviu Sputnik Lietuva fondo "Istorinė atmintis" tyrimų programų vadovas Vladimiras Simindejus papasakojo, kad Latvijos valdžia kovoja su tikrąja istorija, bandydama ją pakeisti "teisingesne".

  "Deja, dabar mes matome ultranacionalistinio diskurso sustiprinimą parlamentinėje veikloje, kurios metu populistiniai polinkiai skirti atitraukti Latvijos visuomenės dėmesį nuo gana liūdnos ekonominės padėties. <...> Tie pažadai, su kuriais atėjo partijos, gavusios mandatus neseniai įvykusiuose rinkimuose, yra atmetami. Visa tai pakeičiama kova dėl kažkokios "teisingos" istorijos, o iš tikrųjų — kova su realiąja istorija ir bandymais ją manifestuoti", — pareiškė ekspertas.

  Simindejus pažymėjo, kad Latvijos politikai kurstydami aistras stengiasi nukreipti visuomenę nuo "gyvybiškai svarbių problemų".

  "Tai nederama kiaulystė iš Latvijos deputatų pusės, nors tik todėl, kad didelė jų protėvių dalis Antrojo pasaulinio karo metu buvo apdovanoti Georgijaus kryžiais ir medaliais bei Georgijaus juosta. Na, ką čia sakyti, čia nėra nieko protingo visos visuomenės interesų požiūriu. Čia yra įžūlus aistrų kurstymas, dėmesio atitraukimas nuo gyvybiškai svarbių problemų", — teigė ekspertas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje už Georgijaus juostą bus galima skirti nuo 150 iki 300 eurų baudas
  Rusijos URM: Lietuvoje pažeidžiamos rusų teisės dėl Georgijaus juostelės
  Rusakalbiai Baltijos šalių politikai: asimiliacija ar integracija
  Latvijoje siūloma skirti baudą už Raudonosios armijos uniformos dėvėjimą
  Tegai:
  Latvijos Seimas, Latvija, Georgijaus juostelė

  Svarbiausios temos