03:16 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Pinigų trūkumas priverčia Baltijos šalių valdžias mažinti socialines išlaidas. Kita vertus, Ryga nesiekia palaikyti prekybinių ryšių su Maskva, o ES mažina dotacijas dėl "Brexit", mano ekspertas Vladimiras Olenčenko

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Latvijos banko Monetarinės politikos departamento vadovas Uldis Rutkastė pareiškė, kad šalyje sumažės pensijos dydis, palyginti su šalies darbo užmokesčio vidurkiu. Apie tai praneša Sputnik Latvija.

  Šiuo metu pensijos Latvijoje sudaro apie 40 procentų vidutinio darbo užmokesčio, o iki 2050–2060 metų šis rodiklis gali sumažėti iki 24 procentų, pažymėjo ekonomistas.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto Europos tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenko pažymėjo, kad Latvija patiria rimtų finansinių sunkumų.

  "Kai valstybei trūksta pinigų tam tikriems reikalams, ji dažniausiai sumažina socialines išlaidas. <...> Kitas reikalas tas, jog Latvija tikėjosi gauti dotacijų iš ES. Dabar dėl skirtingo pobūdžio Europos Sąjungos reformacijos ir dėl galimo Britanijos, kuri įnešė [lėšas], pasitraukimo iš ES manoma, kad dotacijos bus sumažintos. O su Rusija Latvija seniai susibarė ir todėl nesiekia jokios prekybos", — pasakė ekspertas.

  Pasak Olenčenko, situacija, kurioje dabar yra Latvija, įvyko dėl respublikos valdžios kaltės.

  "Latvijos vadovybė užėmė vienpusės izoliacijos poziciją, tai yra, izoliavosi nuo Baltarusijos ir Rusijos... Taigi, į situaciją, kurioje Latvija yra dabar, ji [Latvija] pati ten pateko ir pati save ten įvarė", — pabrėžė ekspertas.

  Dar šia tema

  Latvių pasitikėjimo politikais reitinge Putinas pralenkė Merkel ir Baltijos šalių lyderius
  Latvijos valstybės saugumo tarnyba sunerimo dėl Baltijos šalių išėjimo iš BRELL
  "Maitino TSRS, dabar maitina ES": Lietuvos valdžia sukūrė naują istoriją
  Politologas: Latvijos gyventojai nerimauja, kad jų prezidentas nepanašus į Putiną
  Nauja grėsmė Baltijos šalims: kebabas nesupranta latvių kalbos
  Tegai:
  pensijos, Rusija, Latvija

  Svarbiausios temos