10:04 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Latvijos Parlamentas iš esmės prilygino Raudonosios armijos karinę uniformą nacių amunicijai

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pavadino Latvijos Seimo įstatymo projektą, draudžiantį Raudonosios armijos uniformą dėvėti gegužės 9-ąją, pasityčiojimu iš tarybinių karių atminimo, rašo RIA Novosti su nuoroda į Rusijos URM interneto svetainę.

  Savo ruožtu Zacharova pabrėžė, kad Latvijos Parlamentas iš esmės prilygino Raudonosios armijos karinę uniformą nacių amunicijai.

  "Ypač ciniška, kad įstatymo projektas buvo priimtas Pergalės dienos minėjimo išvakarėse, aiškiai siekiant pažeminti Didžiojo Tėvynės karo veteranus ir sugadinti jiems šventę", — pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

  Be to, Zacharova pridūrė, kad Rusija tikisi, jog Latvijos valdžios institucijų veiksmus įvertins kitos Europos Sąjungos šalys, tarptautinės specializuotos struktūros, kurios yra labai jautrios "žmogaus teisių klausimams ir istorinėms temoms, kai tai neliečia Vakarų šalių".

  Anksčiau Latvijos Parlamentas pritarė įstatymo "Dėl susirinkimų, procesijų ir piketų" pakeitimams, draudžiantiems viešuose renginiuose vilkėti TSRS ir nacistinės Vokietijos ginkluotųjų pajėgų uniformą.

  Sputnik Latvija pabrėžė, jog įstatymo projekto autoriai neslepia to, kad pakeitimai yra nukreipti būtent prieš tuos, kurie vilki uniformą Pergalės dieną.

  Dar šia tema

  Ekspertas: dvigubi Latvijos standartai TSRS simbolikos atžvilgiu yra nepriimtini
  Tegai:
  parlamentas, Latvija

  Svarbiausios temos