00:06 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Talinas

  Politologas: ES privers Estiją priimti migrantus nuolatiniam gyvenimui

  CC0 / pixabay
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Rusakalbiai darbo migrantai Estijai buvo ne tokia didelė problema, palyginti su migrantais iš Azijos ir Afrikos, mano politologas Michailas Smolinas

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Estijos konservatyviosios liaudies partijos pirmininkas Martas Helme pareiškė, kad respublikos ekonomika kenčia nuo migrantų iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos, praneša RIA Novosti.

  Pasak Helme, Estija turėtų tapti panaši į Vokietiją, kur yra aukštos algos ir socialinės garantijos. Be to, kalbėdamas apie darbo jėgos trūkumą šalyje, jis paragino pagalvoti apie tai, ką reikia padaryti, kad Estijos darbuotojai grįžtų iš Suomijos.

  Interviu Sputnik Lietuva istorijos mokslų kandidatas, politologas Michailas Smolinas pažymėjo, kad į Estiją nuolat gyventi plūstelės migrantai, kurie visiškai nesupranta Estijos darbo etikos.

  "Tokie migracijos srautai — tai tik pradžia migrantų srautų, kuriuos Briuselis toliau privers Estiją priimti, o toliau migrantų srautai bus priimami ne iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos, bet tai jau bus srautai iš Azijos, Afrikos. Tai bus srautai žmonių, kurie neturi jokių ryšių su Estija ir jos visuomene. Todėl tai bus jau ne tik darbo migrantai, tai bus žmonės, kuriuos Briuselis privers Estiją priimti nuolatiniam gyvenimui", — pareiškė politologas.

  Pasak Smolino, Estijos valdžia turėtų kovoti ne su rusakalbiais darbo migrantais, o su migracijos srautu, einančiu per Briuselį.

  "Todėl nepasitenkinimas rusakalbiais žmonėmis, atvykusiais dirbti į Estiją, tėra tik gėlės, kurios vėliau pavirs uogomis, nes Estija prisijungė prie globalaus projekto su pavadinimu Europos Sąjunga ir čia Estija negalės užsidaryti. Problemos, kurias ji mato su rusakalbiais žmonėmis, bus visiškai perdėtos kitų žmonių atžvilgiu. Todėl Estijai reikia ne tiek kovoti su tyliais, ramiais rusakalbiais darbo migrantais, kaip ruoštis kitos civilizacijos migracijos srautams", — teigė politologas.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
  Lietuvos vergvaldžiai laukia ukrainiečių
  JAV prie Meksikos sienos panaudojo ašarines dujas prieš migrantus
  Ekspertas: Lietuva sugebės priimti tik ribotą ukrainiečių skaičių
  Tegai:
  ES, migrantai, Estija

  Svarbiausios temos