14:54 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Politologo Aleksandro Konkovo manymu, tokios priemonės yra abejotinos pagal įstatymus

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priims sprendimą, ar apriboti Rusijoje registruoto kanalo "Rossija 24" transliacijas Lietuvoje dėl Rusijos Valstybės Dūmos deputato Vladimiro Žirinovskio pareiškimų.

  Kalbama apie laidą "Vakaras su Vladimiru Solovjovu", kuri buvo transliuojama praėjusių metų lapkritį.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas Aleksandras Konkovas pareiškė, kad tokios priemonės neprisideda prie demokratizacijos ir santykių tarp šalių vystymosi.

  "Laida buvo transliuota lapkritį, o sureaguota tik šiandien. Tai rodo, kad buvo reikalingas tam tikras pretekstas ir jis buvo rastas, jis bus naudojamas. <...> Visi tokie veiksmai, visos tokios priemonės žinoma, nesukels jokių teigiamų įvykių, jos dar kartą suteiks pagrindo abejoti tų užduočių, kurias nustato sau <...> organai, struktūros, institucijos, nuoširdumu", — pasakė politologas.

  Ekspertas pabrėžė, kad XXI amžiuje žmogus gali gauti bet kokios jį dominančios informacijos.

  "Šia prasme tokios priemonės, be to, kad jos abejotinos pagal įstatymus, yra ir visiškai nenaudingos", — pasakė Konkovas.

  Laidos "Vakaras su Vladimiru Solovjovu", kuri transliuota praėjusių metų lapkričio 26 dieną, eteryje Žirinovskis paragino "nutraukti Vakarų bandymus manyti, kad jie mus (Rusiją — Sputnik) puls" ir "suduos naikinantį smūgį įvairiose planetos vietose naudodami branduolinį ginklą". Laidos dalyviai ir vedėjas nesutiko su Rusijos deputato požiūriu. Šią Žirinovskio frazę lėmė ankstesnė diskusija apie JAV ir NATO grėsmę Rusijai ir galimą Vakarų agresiją prieš Maskvą.

  Dar šia tema

  Latvijoje uždrausta kanalo "Rossija RTR" transliacija trims mėnesiams
  Kiseliovas: "Rossija RTR" draudimas Latvijoje nesuderinamas su žodžio laisve
  EK pateikė išvadą, kad "RTR Planetos" laisvo priėmimo sustabdymas – teisėtas
  Konservatoriai prašo nubausti "Rossija 24" dėl "šmeižto" prieš "miško brolius"
  Kijevas blokuoja MIA "Rossija segodnia" ir "RIA Novosti Ukraina" tinklalapius
  Tegai:
  televizijos kanalas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos