08:31 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Diplomatai atkreipė dėmesį į tai, kad Estijos vadovybė ėmėsi šių priemonių likus kelioms dienoms iki Kaljulaid vizito į Maskvą

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje draudimą Rusijos burlaiviui "Sedov" patekti į Estijos teritorinius vandenis traktuoja kaip "priešišką Estijos valdžios išpuolį". Apie tai praneša diplomatinės atstovybės spaudos tarnyba.

  Ambasada atkreipė dėmesį į tai, kad Talinas ėmėsi šių priemonių likus kelioms dienoms iki šalies prezidentės Kersti Kaljulaid vizito į Maskvą. "Sedovo" įplaukimas į Estijos vandenis buvo numatytas balandžio 13-14 dienomis.

  Diplomatai pažymėjo, kad praėjusiais metais dviejų Rusijos laivų, "Sedovo" ir "Mir", atplaukimas į Talino uostą tapo "švente miesto žmonėms", kurie aplankė abu laivus.

  "Burlaivio "Sedov", kuris pasikeitė po remonto ir atgavo savo pradinę išvaizdą, atvykimas į Taliną ir dabar buvo nekantriai laukiamas. Nesunku įsivaizduoti, kaip nusivylė vietos gyventojai, kai sužinojo, kad jam uždrausta įplaukti", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad Estijos valdžios institucijos neišdavė leidimo burlaiviui, nes laive yra Krymo kursantų. Apie tai pranešė portalas "ERR" su nuoroda į Estijos užsienio reikalų ministeriją.

  Ministerija teigė, kad leidimo išdavimas mokomajam laivui tariamai prieštarautų "Krymo prijungimo nepripažinimo politikai".

  Dėl Taline paskelbto draudimo, burlaivio maršrutą teko koreguoti, praneša RIA Novosti. "Sedov" plauks į kitą Baltijos jūros uostą, o pokyčiai neturės įtakos mokymams.

  Anksčiau Estijos užsienio žvalgybos departamentas paskelbė metinę ataskaitą, kurioje teigiama, kad Maskva tariamai "kelia grėsmę" regioniniam saugumui, tame tarpe Estijos egzistavimui ir suverenumui. Pasak pranešimo autorių, Rusijos Federacija "žvalgybai" naudoja civilinius laivus. Rusijos ambasada pavadino Estijos žvalgybos ataskaitą atviru šmeižtu.

  Diplomatai pažymėjo, kad dokumentas skirtas demonizuoti Rusijos Federaciją ir sunaikinti dvišalius ryšius, o tai akivaizdžiai prieštarauja Estijos žmonių norams.

  Po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo Krymas susivienijo su Rusija, kai daugiau nei 96 proc. Krymo rinkėjų ir daugiau kaip 95 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos Federacijos. Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad balsavimas buvo demokratiškas ir visiškai atitiko tarptautinę teisę ir JT chartiją. Tuo tarpu Ukraina vis dar laiko pusiasalį savo, bet laikinai užimta teritorija.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  "Kam reikalinga Estija?": Rusija sureagavo į Kaljulaid pareiškimą
  Estija įtaria, kad Rusija bando sunaikinti ES ir NATO vienybę
  Tegai:
  Maskva, Kersti Kaljulaid, Estija

  Svarbiausios temos