21:59 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Kinijos vėliava

  Talino policija: Kinijos žvalgyba verbuoja estus per internetą

  © Sputnik / Александр Вильф
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  2801

  Estijos vidaus saugumo policijos teigimu, Kinijos specialiosios tarnybos per internetą bando suartėti su valstybės pareigūnais ir specialistais, kad po to reikalautų išduoti valstybės paslaptį

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Estijos vidaus saugumo policija (KAPO) pareiškė, kad Kinijos specialiosios tarnybos bando verbuoti Estijos gyventojus per internetą, praneša RIA Novosti.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  KAPO teigia, kad Kinijos žvalgyba per internetą bando suartėti su valstybės pareigūnais ir specialistais, jie įviliojami gerai apmokamų darbų ir kelionių į užsienį pasiūlymais.

  KAPO sako, kad verbavimo bandymai prasideda nuo Kinijoje veikiančių įmonių pasiūlymo atlikti atvirų šaltinių apžvalgą.

  "Už tokių pasiūlymų stovi Kinijos specialiosios tarnybos, ir dažnai nekaltai atrodantis išvadų ir analizių parengimas už pinigus gali lemti gilų bendradarbiavimą, kai jau reikalaujama išduoti valstybės paslaptį ar pateikti kitą konfidencialią informaciją", — teigiama penktadienį paskelbtoje metinėje ataskaitoje.

  Anksčiau Švedijos analitikai pareiškė, kad įtaria Kinijos vyriausybę kibernetiniu šnipinėjimu. Kinijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu pareiškė, kad Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybė niekada ir jokia forma nedalyvavo ir nepalaikė aktyvumo dėl neteisėto komercinės informacijos grobstymo.

  Ekspertas: juokinga girdėti, kad Kinija gali "šnipinėti" Baltijos šalyse >>

  Kinijos valstybės tarybos premjeras Li Keqiang taip pat pareiškė, kad Kinijos vyriausybė niekada nereikalavo iš savo įmonių užsiimti sekimu kitose šalyse ir neketina to daryti ateityje.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva savo šnipų manija įsigudrino aplenkti net Estiją ir Latviją
  Linkevičius: ES turi daug klausimų dėl "Huawei"
  Tegai:
  šnipinėjimas, Kinija, Estija

  Svarbiausios temos