07:24 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Burlaivis Sedov, archyvinė nuotrauka

  Talino valdžia apgailestauja, kad burlaivis "Sedov" neįleistas į Estiją

  © Sputnik / Андрей Максимов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  "Sedov" praėjo didžiąją Europos dalį, pabuvojo įvairiuose uostuose, kuriuose įgula buvo priimta pagal visas svetingumo taisykles, ir nekilo jokių problemų patekti į teritorinius vandenis

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Talino valdžios institucijos apgailestauja, kad Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid vizito į Maskvą išvakarėse, užsienio reikalų ministerijos sprendimu, į Estiją nebuvo įleistas Rusijos burlaivis "Sedov", rašo RIA Novosti su nuoroda į Estijos sostinės merą Vadimą Belobrovcevą.

  Burlaivio "Sedov" atplaukimas į Estijos vandenis buvo numatytas balandžio 13-14 dienomis, likus keletui dienų iki Estijos prezidentės vizito Maskvoje balandžio 18 dieną. Draudimas įplaukti į Estijos teritorinius vandenis paskelbtas trečiadienį. Rusijos ambasada Taline šį draudimą pavadino "nedraugišku veiksmu".

  "Estijos užsienio reikalų ministerijos sprendimas neleisti Rusijos burlaiviui "Sedov" patekti į šalies teritorinius vandenis kelia apgailestavimą ir yra protu nesuvokiamas", — sakė Belobrovcevas televizijos kanalo "ERR" eteryje.

  Anot mero pavaduotojo, "Sedov" praėjo didžiąją Europos dalį, pabuvojo įvairiuose uostuose, kuriuose įgula buvo priimta pagal visas svetingumo taisykles, ir, kiek jam žinoma, nekilo jokių problemų patekti į teritorinius vandenis.

  "Rusijos burlaiviai "Sedov" ir "Mir" ne kartą buvojo Talino uoste, paskutinį kartą tai įvyko praėjusių metų rudenį, kur kiekvienas galėjo laisvai pakilti į abu burlaivius ir juos apžiūrėti, daugelis miesto gyventojų pasinaudojo šia proga. Jokių sunkumų mes nesame patyrę, atvirkščiai — bendradarbiavimas visada buvo konstruktyvus", — pažymėjo Belobrovcevas.

  Burlaivis "Sedov" pastatytas 1921 metais Vokietijoje, Kylyje. Po Antrojo pasaulinio karo jis perkeltas į Tarybų Sąjungą. 1991 metais laivas perkeltas į Murmansko valstybinį technikos universitetą. 2017 metų gegužės mėnesį Federalinės žuvininkystės agentūros sprendimu burlaivis perduotas Kaliningrado valstybiniam technikos universitetui.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kokias temas susitikimo metu aptars Estijos ir Rusijos prezidentai
  Estijos prezidentė Maskvoje ketina aptarti sankcijas Rusijai
  Estijos valdančioji koalicija neketina apriboti TV ir radijo stočių transliavimo
  Tegai:
  teritoriniai vandenys, Europa

  Svarbiausios temos