02:47 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)
  118

  Pasak Estijos vadovės, pirmiausia ji planuoja su Rusijos Federacijos prezidentu aptarti svarbius estams ir rusams klausimus

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid tikisi, kad susitikimas su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu paskatins šalių tarpusavio ryšių ir santykių plėtrą, sakė prezidentė interviu "ERR".

  "Tikiuosi, kad tai sukels dialogą, kuris bus kuo nuoširdesnis ir apims visus lygmenis, ne tik tarp prezidentų", — sakė ji.

  Kaljulaid planuoja kalbėti su Putinu apie klausimus, kurie galėtų suteikti praktinės naudos tiek rusams, tiek estams. Ji priminė, kad daugelis Estijos studentų studijuoja Rusijos Federacijoje, be to, daugelis keliauja į Rusiją arba turi ten artimųjų.

  Tačiau, pasak respublikos vadovės, dar per anksti kalbėti apie galimus santykių pokyčius, tačiau "tai, kad šis susitikimas įvyks, yra geras ženklas".

  Kaljulaid teigimu, dėl derybų su Rusijos lyderiu bus galima gauti daugiau informacijos apie Rusijos Federaciją. Kartu prezidentė pažymėjo, kad derybų metu ji laikysis bendros ES pozicijos Maskvos atžvilgiu ir dėl Ukrainos ir Krymo.

  Kaljulaid apsilankymas bus pirmasis Estijos lyderės vizitas į Maskvą per pastaruosius aštuonerius metus. Paskutinį kartą tuometinis Estijos prezidentas Toomas Hendrik Ilves 2011 metais lankėsi Sankt Peterburgo Šv. Jano (Jono) bažnyčios pašventinimo ceremonijoje.

  Temos:
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė Maskvoje ketina aptarti sankcijas Rusijai
  Kas bus kitas? Lietuva svarsto apie galimybę susitikti su Rusijos prezidentu
  Peskovas įvardijo Putino susitikimo su Estijos prezidente tikslus
  Baltuoja burė vieniša. Ir gąsdina Estijos rusofobus
  Tegai:
  Kersti Kaljulaid, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos