15:42 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Laikraštis "Daily Star" rašo, kad rezerviniai batalionai SAS vykdo operacijas, skirtas potencialaus priešininko judėjimui stebėti ir jo ketinimams analizuoti

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Du britų specialiosios paskirties batalionai (SAS), kurie dislokuojasi Estijoje šešis mėnesius, vykdo "Rusijos aktyvumo" pasienio rajonuose monitoringą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Britanijos laikraštį "Daily Star".

  Leidinys pažymi, kad 21-ojo ir 23-ojo rezervinių batalionų karių veikla apima potencialaus priešininko judėjimo stebėjimą ir jo ketinimų analizę.

  Be to, "Daily Star" pabrėžia, kad jei Rusija "puls" Estiją, britų kariai išliks priešų užnugaryje, iš kur jie siųs užšifruotus pranešimus apie priešininko kariuomenės judėjimą. Taip pat galima naudoti žvalgomuosius dronus, kurie stebės Rusijos aktyvumą palei Estijos sieną.

  2016 metų Varšuvos NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sprendimu Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos teritorijose rotacijos pagrindu dislokuojasi tarptautiniai Aljanso batalionai.

  Nuo 2017 metų balandžio Estijos Tapoje buvo dislokuojama Šiaurės Atlanto aljanso kovinė grupė, kurią sudarė britų ir prancūzų kariai. Batalionui vadovauja Didžioji Britanija. 2018 metų sausį Prancūzijos karius pakeitė Danijos kariai.

  Burlaivis Sedov, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Руссак

  Gruodį buvo pranešta, kad Britanija ketina sustiprinti savo buvimą respublikoje.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija neketina pulti nė vienos iš Aljanso šalių. Tuo pat metu buvo pabrėžta, kad NATO naudoja pareiškimus apie tariamai augančią "Rusijos grėsmę", kad kad kuo daugiau karinės technikos ir kontingento dislokuotų prie Rusijos sienų.

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažymėjo, kad pastaraisiais metais Aljanso aktyvumas prie Rusijos sienų padidėjo septynis kartus.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Ekspertas: Estijai atėjo laikas atsipalaiduoti dėl "Rusijos grėsmės"
  Rusijos ambasada pasipiktino draudimu burlaiviui "Sedov" patekti į Estijos vandenis
  Talino policija: Kinijos žvalgyba verbuoja estus per internetą
  Sekdama Estijos pavyzdžiu, Lenkija neįsileido burlaivio "Sedov"
  Tegai:
  NATO, Rusija, Didžioji Britanija, žvalgyba, Estija

  Svarbiausios temos