22:17 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)
  111

  Į lūkesčių sąrašą pateko ekonominis bendradarbiavimas ir karinės įtampos mažinimas tarp šalių

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Dauguma estų tikisi, kad jų prezidentė Kersti Kaljulaid ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas susitikimo Maskvoje metu aptars šių dviejų valstybių ekonominių santykių atgaivinimą, praneša "ERR" su nuoroda į "Postimees".

  Tyrimų bendrovės "Kantar Emor" atlikto tyrimo duomenimis, 59 proc. estiškai kalbančių žmonių ir 79 proc. kitakalbių gyventojų laiko ekonominių klausimų aptarimą svarbiu dalyku.

  Be to, viena iš pagrindinių temų respondentai laiko pasienio sutarimą — tai nurodė 53 proc. estų (54 proc. kalbančių estų kalba ir 50 proc. rusakalbių). Estijos gyventojai mano, kad svarbu sumažinti karinę įtampą tarp jų valstybės ir Rusijos Federacijos. Keturiasdešimt keturi procentai apklausos dalyvių (45 proc. rusakalbių ir 43 proc. kalbančių estų kalba) pasisakė už šio klausimo svarstymą.

  Taip pat 28 proc. estų mano, kad Kaljulaid ir Putinas turėtų aptarti situaciją Ukrainoje (šią temą palaiko 11 proc. rusakalbių). Kartu 40 proc. rusakalbių mano, kad viena pagrindinių temų — nepiliečiai. Tik šeši procentai estų laikosi tos pačios nuomonės.

  Kaljulaid anksčiau minėjo, jog tikisi dialogo su Rusija visais lygmenimis. Pasak jos, pirmiausia derybose su Putinu ji planuoja kelti praktinius klausimus, kurie galėtų būti naudingi abiejų šalių piliečiams.

  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą planuojamas balandžio 18 dieną dėl Rusijos sostinėje atnaujinto Estijos ambasados pastato atidarymo ceremonijos.

  Temos:
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)

  Dar šia tema

  Rusijos senatorius: Estijos prezidentė žengia rimtą žingsnį, susitikdama su Putinu
  Estijos prezidentė atskleidė, ko tikisi iš susitikimo su Putinu
  Baltuoja burė vieniša. Ir gąsdina Estijos rusofobus
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Kersti Kaljulaid, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos