08:43 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Ventspilio miesto mero teigimu, NATO šalys, visų pirma Jungtinės Valstijos, visiškai nepasitiki Latvija, negerbia jos ir nenori, kad šalies ekonomika vystytųsi

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Ventspilio miesto meras Aivaras Lembergas teigia, kad NATO neleidžia Latvijos ekonomikai vystytis, skatindama karinės pramonės komplekso plėtrą, praneša RIA Novosti.

  Rusijos URM pastatas
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Lembergas pažymėjo, kad kai šalis buvo Varšuvos sutartyje, tada septyni procentai šalies BVP atiteko karinės pramonės kompleksui, o po šalies įstojimo į NATO šis rodiklis sumažėjo beveik iki nulio.

  "Kodėl Varšuvos sutartis buvo lojalesnė, patikimesnė, artimesnė Latvijai nei NATO? Kodėl NATO šalys, visų pirma Jungtinės Valstijos, visiškai nepasitiki Latvija, negerbia jos ir nenori, kad Latvijos ekonomika vystytųsi, tuo tarpu ir karinės pramonės komplekso sąskaita?" — interviu radijui "Baltcom" pasakė Lembergas.

  Meras pažymėjo, kad kartu Latvija moka už narystę NATO ir perka aprangą iš kitų Aljanso narių, kurie uždirba pinigus Latvijos sąskaita.

  NATO viršūnių susitikime Briuselyje 2018 metais JAV prezidentas Donaldas Trampas iškėlė klausimą ne tik dėl to, kad Aljanso nariai pasiektų susitarto dviejų procentų BVP išlaidų gynybai lygio, bet ir nustatė naują barjerą — keturi procentai BVP gynybai.

  Pats JAV prezidentas anksčiau pareiškė, kad NATO šalys turėtų nedelsiant pradėti gynybai skirti du procentus savo BVP. Latvija yra NATO narė nuo 2004 metų ir skiria du procentus BVP gynybai. Tačiau pati Latvija negamina ginklų ir užima paskutinę vietą ES pagal jų eksportą.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija
  Tegai:
  ekonomika, JAV, NATO, Latvija

  Svarbiausios temos