03:00 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Kol Rusija buvo pagrindinė Latvijos pardavimų rinka, ji neturėjo problemų, mano ekspertas Vladimiras Bruteris

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Ventspilio meras Aivaras Lembergas pareiškė, kad NATO neleidžia Latvijos ekonomikai vystytis karinės pramonės komplekso sąskaita. Jis pažymėjo, kad kai šalis priklausė Varšuvos sutarčiai, tada septyni procentai šalies BVP atiteko karinės pramonės kompleksui, o po šalies įstojimo į NATO šis rodiklis sumažėjo beveik iki nulio.

  Lembergas taip pat pridūrė, kad Latvija moka už narystę NATO ir perka aprangą iš kitų Aljanso šalių.

  Interviu Sputnik Radijui Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris pažymėjo, kad Šiaurės Atlanto aljansas ir neturi prisidėti prie valstybės ekonomikos vystymosi, tuo labiau, kad tokiai mažai šaliai kaip Latvija iš viso neįmanoma padėti.

  "Tokios mažos šalies ekonomika dabartinėje geopolitinėje ekonominėje situacijoje yra labai susijusi su pagrindinėmis pardavimų rinkomis. Kol pagrindinė Latvijos pardavimų rinka buvo Tarybų Sąjunga, konkrečiai Rusija, nebuvo jokių problemų. Kai tik Rusija išnyko kaip pardavimų rinka, paaiškėjo, kad jos nėra kuo pakeisti, ir vietoj prekių iš Latvijos išvažiavo žmonės. Šie žmonės išvažiavo, ir jie, greičiausiai, niekada nesugrįš. Latvija tiesiog ištuštėjo, be to, gyventojų skaičiaus mažėjimas bus katastrofiškas, kai ateis kita karta", — pažymėjo ekspertas.

  Bruteris taip pat pabrėžė, kad be Rusijos rinkos "Latvija visada bus maža ir nieko nereiškianti šalis", o jos ateitis — "dar liūdnesnė nei jos dabartis".

  Dar šia tema

  Ekspertas: Latvija patiria finansinių sunkumų dėl izoliacijos nuo Rusijos
  Rusijos URM: Rusija ir NATO visiškai nutraukė bendradarbiavimą
  Tegai:
  ekonomika, NATO, Latvija

  Svarbiausios temos