21:39 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  152

  Kersti Kaljulaid pažymėjo, kad istorinio ambasados pastato atidarymas Rusijos sostinėje gali suteikti naują postūmį dvišaliams santykiams

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid vizito į Rusijos Federaciją metu pareiškė, kad Talinas pasirengęs dialogui su Maskva, praneša RIA Novosti.

  "Galbūt atkurtos ambasados atidarymas suteiks naują postūmį mūsų dvišaliams santykiams. Mano dalyvavimas čia yra aiškus ženklas, kad Estija yra pasirengusi bendradarbiavimui ir dialogui", — sakė prezidentė.

  Ji pažymėjo, kad rezultatas gal ir nebus greitas, gali užtrukti keletą mėnesių, jei ne metų.

  "Tačiau žinau, kad kiekvieną dieną, savaitę ir metus už šių sienų ir šiame pastate žmonės dirba atstovaudami Europos ir Estijos politiniams ir ekonominiams interesams. Ir visi estai norėtų turėti gerus santykius su kaimynais", — pažymėjo prezidentė.

  Iškilmingoje ceremonijoje prezidentė pažymėjo, kad Estijos diplomatinė atstovybė Maskvoje dirbo visais laikais, įskaitant pačius sunkiausius, ir nuo 1921 metų buvo tame pačiame pastate, istoriniame Maskvos centre, netoli Kremliaus.

  "Tai buvo mūsų pirmoji diplomatinė misija po to, kai Estija tapo nepriklausoma... Mūsų ambasada geografiškai yra viena arčiausių Kremliaus, tačiau tai ne visada turėjo įtakos mūsų dvišaliams santykiams. Bet aš nesileisiu į politiką, tam bus laiko vėliau", — apibendrino Estijos lyderė.

  Po iškilmingos ceremonijos ambasadoje Estijos vadovė susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

  Dabartinis Kaljulaid darbo vizitas yra pirmasis Estijos valstybės vadovo vizitas Rusijoje per aštuonerius metus. 2011 metais Toomas Hendrik Ilves lankėsi Šv. Jono bažnyčios pašventinime Sankt Peterburge.

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė atskleidė, ko tikisi iš susitikimo su Putinu
  Baltuoja burė vieniša. Ir gąsdina Estijos rusofobus
  Estijos prezidentė vyksta į Rusiją. Ar pajudės Lietuvos ledai?
  Tegai:
  Rusija, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos