14:14 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)
  336

  Pasak Estijos vadovės, su Putinu ji aptarė dvišalius santykius, Ukrainą ir padėtį pasaulyje, sankcijas, dujotiekį "Nord Stream-2" ir elektros rinką

  VILNIUS, balandžio 18 – Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, būdama Maskvoje su oficialiu vizitu, paskelbė, kad pakvietė Rusijos lyderį Vladimirą Putiną į suomių-ugrų tautų kongresą, kuris vyks 2020 metais Tartu, praneša RIA Novosti.

  Ketvirtadienį Kaljulaid atvyko į Maskvą. Dabartinis Kaljulaid darbo vizitas yra pirmasis Estijos valstybės vadovo vizitas Rusijoje per aštuonerius metus. Kaljulaid dalyvavo atkurtame respublikos ambasados ​​pastato atidaryme ir susitiko su Putinu.

  "Aš pakviečiau Vladimirą Putiną į Estiją, į suomių-ugrų tautų kongresą, kuris vyks 2020 metais Tartu", — spaudos konferencijoje Estijos ambasadoje sakė Kaljulaid.

  Prezidentė pridūrė, kad su Putinu aptarė dvišalius santykius, Ukrainą ir padėtį pasaulyje, sankcijas ir sutartį dėl galimybės išvengti dvigubo apmokestinimo, dujotiekį "Nord Stream-2" ir elektros rinką.

  Rusijos ir Estijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Kersti Kaljulaid surengė susitikimą Maskvoje, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Paskutinis Estijos valstybės vadovo vizitas Rusijoje įvyko prieš aštuonerius metus — 2011 metais Toomas Hendrik Ilves lankėsi Šv. Jono bažnyčios pašventinime Sankt Peterburge, tačiau tada jis nesusitiko su Rusijos valstybės vadovu.

  Paskutinis šalių lyderių susitikimas įvyko 2008 metų birželio mėnesį — tuometinis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas susitiko su Ilvesu Pasaulio suomių-ugrų tautų kongrese, vykusiame Chanty Mansijske.

  Temos:
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)

  Dar šia tema

  Talinas yra pasirengęs dialogui su Maskva, pareiškė Estijos prezidentė
  Paaiškėjo, ko estai tikisi iš Kaljulaid susitikimo su Putinu
  Tegai:
  Kersti Kaljulaid, Vladimiras Putinas, Estija

  Svarbiausios temos