08:34 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid susitikimo su Vladimiru Putinu metu, archyvinė nuotrauka

  Estijos prezidentė: susitikimas su Putinu pakels Estiją į kitų NATO šalių lygį

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  10410

  Kersti Kaljulaid teigimu, Estija, kaip ir Suomija, Austrija ar Vokietija, turėtų bendrauti su kaimyninėmis valstybėmis be tarpininkų

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid tikisi, kad jos susitikimas Maskvoje su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu pakels šalį į tą patį lygį su kitomis Europos Sąjungos ir NATO šalimis, kurios tiesiogiai diskutuoja apie savo problemas su kaimynais, rašo RIA Novosti.

  Kritikuoja ir reikalauja: kodėl Lietuva leidžia sau mokyti Estijos prezidentę >>

  Kaljulaid teigimu, Estija, kaip ir Suomija, Austrija ar Vokietija, turėtų bendrauti su kaimyninėmis valstybėmis be tarpininkų.

  "Noriu, kad Estija būtų vienodame lygyje su kitomis Europos Sąjungos ir NATO šalimis. Kad ne kažkas už mus kalbėtų, o kalbėtume mes patys. Mes daug kalbame apie Rusiją, kai susitinkame su kitų šalių vadovais. Tačiau teisingiau yra išreikšti savo mintis tiesiogiai Rusijos valstybės vadovui", — sakė Kaljulaid Estijos televizijos ir radijo laidoje "Välisilm".

  Anksčiau Kaljulaid lankėsi Maskvoje, kur dalyvavo atnaujinto Estijos ambasados ​​pastato atidarymo ceremonijoje. Vėliau Estijos prezidentę Kremliuje priėmė Rusijos lyderis, kuris pabrėžė, kad situacija, kai tarp dviejų kaimyninių šalių vadovų ilgą laiką nepalaikomi jokie ryšiai, yra nenormali. Estijos prezidentė pakvietė Putiną apsilankyti respublikoje 2020 metais.

  Dar šia tema

  Lietuva sukritikavo Estijos prezidentę už vizitą į Maskvą
  Estijos prezidentė atskleidė susitikimo su Putinu detales
  Maskva atsakė į Lietuvos kritiką Estijos vadovei dėl vizito į Rusiją
  Estijos vadovė: rusų kalba nekelia grėsmės Estijos piliečiams
  Tegai:
  Austrija, Suomija, Estija, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos