11:34 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Tik aktyvus pasipriešinimas mažumų mokyklų pervedimui į mokymąsi latvių kalba gali pakeisti jėgų pusiausvyrą, mano europarlamentaras Miroslavas Mitrofanovas

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Latvijos Konstitucinis Teismas pripažino sprendimą perorientuoti tautinių mažumų, įskaitant rusų, mokyklas į mokymąsi valstybine kalba, atitinkančiu Konstituciją, praneša "RIA Novosti".

  Anksčiau Konstitucinis Teismas pradėjo bylą dėl Švietimo įstatymo pataisų atitikimo Latvijos įstatymams pagal parlamentinės frakcijos "Santarvė" deputatų pareiškimą.

  Interviu Sputnik Lietuva Latvijos rusų sąjungos antrasis pirmininkas, Europos Parlamento narys Miroslavas Mitrofanovas pabrėžė, kad tik atviras pasipriešinimas, išreikštas gatvių protestų akcijomis, gali pakeisti pusiausvyrą tarp valdančiojo elito ir rusų mažumos Latvijoje.

  "Tik aktyvi rusų mažumos pozicija, išreikšta protestų akcijomis, gali sustabdyti ir pasukti atbulomis nepalankų mūsų vaikams perėjimą į mokymąsi valstybine kalba rusų mokyklose. Tai pagrindinė išvada, kurią reikia padaryti iš Konstitucinio Teismo sprendimo, ir manau, kad daugybei naivių ir mielų žmonių, kurie tikėjo, kad galima, gulint namuose ant sofos, pasiekti kažką, šis teismo sprendimas turės "blaivinantį" poveikį", — pasakė Mitrofanovas.

  Europarlamentaras pridūrė, kad nėra teisinio sprendimo dėl konflikto tarp daugumos ir mažumos gyventojų.

  "Tik aktyvūs veiksmai, tik aktyvi politika miestų gatvėse ir parlamentinė veikla, ir be abejo, ieškinių tiekimas į tarptautinius teismus", — pasakė Mitrofanovas.

  Dar šia tema

  Latvijoje atidaryta virtuali rusų mokykla
  Rusija Baltijos šalių politiką rusų kalbos atžvilgiu vadina apartheidu
  Latvijos dainininkas pasiskundė oro linijų bendrovei dėl atsisveikinimo rusų kalba
  Latvijoje autobuso keleivė užsipuolė vairuotoją dėl rusų kalbos
  Tegai:
  rusakalbiai, rusų kalba, Latvija

  Svarbiausios temos