18:21 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Nuginčyti Konstitucinio Teismo sprendimą dėl kalbų tautinių mažumų mokyklose gali tik patys Latvijos gyventojai, mano politologas Dmitrijus Jurjevas

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Latvijos Konstitucinis Teismas pripažino sprendimą perorientuoti tautinių mažumų, įskaitant rusų, mokyklas į mokymąsi valstybine kalba, atitinkančiu Konstituciją. Sprendimas buvo paskelbtas teismo tinklalapyje išvakarėse.

  Latvijos rusakalbiai gyventojai įvertino reformą labai neigiamai, šalyje kilo protestų banga, praneša Sputnik Latvija. Eilinė protesto akcija, kurią rengia Latvijos rusų sąjunga, numatoma gegužės 1 dieną.

  Interviu Sputnik Radijui politologas Dmitrijus Jurjevas pabrėžė, kad Latvijos, kaip ir visų Baltijos šalių valstybingumas, yra pagrįstas pačios teisės sąvokos sunaikinimu. Pasak jo, dauguma rusakalbių Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų balsavo už respublikų nepriklausomybę.

  "Tik todėl, kad kovotojai už nepriklausomybę pažadėjo jiems, kad nepriklausomybė — tai valstybės nepriklausomybė, o visai ne kova prieš rusus. Visa ši teisėkūros sistema yra pagrįsta didžiule apgaule. Ir dabar ji grindžiama tarptautinių principų sunaikinimu", — kalbėjo politologas.

  Jurjevas pridūrė, kad nuginčyti Latvijos Konstitucinio Teismo sprendimą gali tik patys respublikos gyventojai.

  "Manau, kad tai gali padaryti tik Latvijos žmonės, jei jiems užteks sveiko proto, psichikos sveikatos tam, kad nustotų vesti savo mažą, bet išdidžią šalį tiesioginės nacifikacijos keliu, rasizmo ir apartheido pavertimo oficialia valstybės ideologija keliu", — padarė išvadą politologas.

  Dar šia tema

  Rusija Baltijos šalių politiką rusų kalbos atžvilgiu vadina apartheidu
  Latvijoje atidaryta virtuali rusų mokykla
  Nauja grėsmė Baltijos šalims: kebabas nesupranta latvių kalbos
  Europarlamentaras: Latvijos teismo sprendimas turės "blaivinantį poveikį" rusakalbiams
  Tegai:
  rusakalbiai, rusų kalba, Latvija

  Svarbiausios temos