12:39 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Latvijos verslininkams tenka mažinti išlaidas dar ir saugos įrangai, o tai gali sukelti nemalonių pasekmių, mano Vladimiras Olenčenko

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Latvija užėmė trečiąją vietą mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe reitinge, praneša "Eurostat".

  2016 metų duomenimis, didžiausias mirčių skaičius 100 tūkstančių žmonių yra Liuksemburge, antrojoje vietoje — Rumunija, trečiojoje — Latvija.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių ryšių instituto Europos tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenko papasakojo, kad Latvijos sveikatos priežiūros sistemoje pokyčiai vyksta ne gyventojų naudai, o taupumo dėlei.

  "Tikriausiai, čia yra du aspektai. Pirmas — čia reikia apskritai pažvelgti, kokios būklės yra sveikatos apsaugos sistema. Mano nuomone, Latvijoje ji nėra gerai organizuota ir nuolat yra nepakankamai finansuojama. Atsimenu, pernai ar užpernai sveikatos apsaugos darbuotojai ketino streikuoti, kad būtų didinamos algos. Latvijoje vyksta sveikatos apsaugos sistemos kaita, ir ji neužtikrina gyventojų gerovės, tik padeda sutaupyti pinigų", — pareiškė ekspertas.

  Pasak Olenčenko, verslininkai dėl mažų darbo užmokesčių ir pensijų sutaupo visur, tame tarpe ir saugumo srityje.

  "Latvijoje vis mažiau dėmesio skiriama socialiniams ir ekonominiams rodikliams. Tai susiję ir su atlyginimais bei pensijomis. Galbūt todėl verslininkai taupo visur, tame tarpe ir saugos technikos klausimais. Štai šitas taupumas saugos technikos ir sveikatos apsaugos srityje ir priveda prie to, kad Latvija tampa lydere pagal "nemalonius" atvejus", — pasakė ekspertas.

  Dar šia tema

  Kupiškio bendrovės direktorius teisiamas dėl darbe žuvusio darbuotojo
  Susirgus lietuvių pajamos nukenčia mažiausiai Baltijos šalyse
  Veryga paneigė gandus, kad bus ribojama pacientų gydymui skiriama pinigų suma
  Tegai:
  Latvija, mirtingumas

  Svarbiausios temos