23:00 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Elektros perdavimo linijos

  Ekspertas: mokesčiai Baltijos šalyse diskriminuoja Rusiją kaip elektros tiekėją

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4801

  Estijos ir Latvijos valdžių sprendimas yra politiškai motyvuotas, tačiau už tai turės sumokėti paprasti vartotojai, mano ekspertas Konstantinas Simonovas

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Estija ir Latvija pareiškė apie savo ketinimą įvesti mokesčius Rusijos elektros energijai. Tikimasi, kad tai gali įvykti rudenį, kai bus nutraukta elektros energijos prekyba tarp Baltarusijos ir Lietuvos, o elektros energija iš Rusijos Federacijos bus tiekiama į Baltijos šalis per Latviją.

  Elektros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Dabar Rusijos elektros energija patenka į Baltijos šalis per Lietuvą, o jos kaina yra beveik du kartus mažesnė nei, pavyzdžiui, iš Estijos įmonės "Eesti Energia".

  Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio energetikos saugumo fondo generalinis direktorius Konstantinas Simonovas pažymėjo, kad tokie Baltijos šalių valdžių veiksmai lemtų tai, kad pasikeis kaina vartotojams.

  "Jei pas jus prekei bus taikomas papildomas politinis mokestis, tada, žinoma, jis bus primestas vartotojui. Taigi, galima pabandyti perskirstyti srautus, padaryti kitą elektros energiją naudingesnę vartotojui. Na, kaip naudingesnę — tai reiškia, kad jūs iš pigesnės elektros energijos padarysite brangesnę. Jūs galite sąmoningai didinti Rusijos elektros energijos kainą, bet vartotojui tai reikš, kad jis mokės daugiau už elektros energiją", — pasakė ekspertas.

  Simonovas taip pat padarė prielaidą, kad mokesčių elektros energijai iš konkrečios šalies įvedimas iš viso gali neatitikti PPO taisyklių.

  "Apskritai, reikia pažiūrėti, kiek tai atitinka PPO taisykles. Kyla jausmas, kad PPO taisyklės Vakarų šalims nebegalioja. <...> Prekybos esmė yra sukurti vienodas sąlygas identiškoms prekėms pristatyti. Šiame plane kalbama apie tai, kad diskriminuojama konkreti šalis-tiekėja, ir, matyt, nesunku atspėti, kad tai yra dėl politinių priežasčių", — teigė Simonovas.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė apie Astravo AE: bet koks bendradarbiavimas surištų Lietuvai rankas
  Likimo ironija — Lietuva perka Rusijos SGD
  Lietuva nebeilgai džiaugsis Rusijos SGD už priimtiną kainą
  Tegai:
  mokesčiai, Latvija, Estija, Rusija, Baltijos šalys, elektros energija

  Svarbiausios temos