22:57 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Latvijos politikė viešai sudegino suknelę dėl to, kad jos spalva priminė Georgijaus juostelę

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. EP narė iš Latvijos Sandra Kalnietė demonstratyviai sudegino Georgijaus juostelės spalvos suknelę, praneša Sputnik Latvija.

  Gegužės 10 dieną, iš karto po Pergalės dienos, vieno iš žurnalų elito kronikos skyriuje pasirodė nuotraukų ataskaita apie šį įvykį. Kalnietė sudegino suknelę kartu su kitu EP nariu — pagrindiniu Rusijos švietimo draudimo ideologu Karlisu Šadurskiu.

  Разворот журнала Privātā Dzīve
  Žurnalas, kuriame išplatintas reportažas apie suknelės sudeginimą

  Kalnietė skundėsi, kad suknelė yra gera ir brangi. Tačiau dėl to, kad ji yra "netinkamos" spalvos — primena Georgijaus juostelę arba, pasak deputatės "kolorado" spalvos — ji jau seniai pažadėjo ją sudeginti.

  Kad niekam nekiltų abejonių dėl ritualo simbolizmo, Kalnietė suvilgė suknelę spiritu, kurį ji paveldėjo iš savo uošvio — Latvijos SS legiono ligoninės gydytojo.

  Latvijoje galioja įstatymas, draudžiantis viešuose renginiuose naudoti buvusios TSRS ir nacistinės Vokietijos simbolius: vėliavas, emblemas ir himnus, pjautuvą ir kūjų su penkių smailių žvaigždute, svastiką ir SS ženklus.

  Tuo pačiu metu Seimas atmetė kelių deputatų iniciatyvą uždrausti Georgijaus juostelės demonstravimą viešuose renginiuose.

  Be to, nuo praėjusių metų Latvijoje galioja įstatymas, pagal kurį Antrojo pasaulinio karo dalyviu laikomas tas, kas 1940 metų birželio 17 dieną nuolat gyveno šalyje. Faktiškai, šis įstatymas sulygina tarybinius veteranus ir tuos, kurie kovojo nacių pusėje.

  Lietuvos Seimas pritarė teikiamam projektui, pagal kurį Georgijaus juostų platinimas, naudojimas susirinkimuose ar kituose masiniuose renginiuose arba kitoks demonstravimas užtrauktų baudą nuo 150 iki 300 eurų.

  Dar šia tema

  Lietuvoje už Georgijaus juostą bus galima skirti nuo 150 iki 300 eurų baudas
  Rusijos URM: Lietuvoje pažeidžiamos rusų teisės dėl Georgijaus juostelės
  Tegai:
  Latvija, Georgijaus juostelė

  Svarbiausios temos