22:43 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

  Teisėsaugos prašoma tirti buvusios Civilinės aviacijos administracijos veiklą

  © Depositphotos / toxawww
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Susisiekimo sektoriuje įdiegta korupcijos prevencijos sistema atskleidė galimą įžūlaus piktnaudžiavimo atvejį ministerijai pavaldžioje įmonėje

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Lietuvos transporto saugos administracija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą bei Viešųjų pirkimų tarnybą dėl galimo piktnaudžiavimo ir šiurkščių viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimų buvusioje Civilinės aviacijos administracijoje (CAA), praneša Susisiekimo ministerija.

  "Susisiekimo sektoriuje įdiegta korupcijos prevencijos sistema atskleidė galimą įžūlaus piktnaudžiavimo atvejį ministerijai pavaldžioje įmonėje. Principingai vertiname bet kokias korupcijos apraiškas, todėl kreiptasi į specialiąsias tarnybas. Ministerijai pavaldžiame sektoriuje per pastaruosius dvejus metus jau yra pradėti 24 ikiteisminiai tyrimai. Deja, matome, kad sistema privalo valytis ir toliau. Tai nėra nei lengvas, nei trumpas procesas", — sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

  Po reorganizacijos 2019 metų sausio 1 dieną CAA funkcijas perėmė LTSA ir Transporto kompetencijų agentūra.

  Atlikto vidinio tyrimo metu nustatyta, kad apie 220 tūkst. eurų kainavusios CAA informacinės sistemos sukūrimas ir techninės įrangos įsigijimas buvo atliekamas, pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo skaidrumo ir sąžiningos konkurencijos principus. Sistema buvo pradėta kurti 2012 metais, tačiau jos kūrimo darbai nebaigti iki šiol.

  Vidinio tyrimo metu nustatyta, kad minimos sistemos sukūrimo pirkimo sąlygos dirbtinai ribojo konkurenciją, o konkursus laimėdavo tarpusavyje susijusios įmonės. Išaiškintos aplinkybės metė šešėlį ant buvusio vadovo veiklos, todėl 2019 metų kovo mėnesį su juo buvo nutraukti darbo santykiai.

  Dar šia tema

  Panevėžio savivaldybės valdininkai įtariami korupcija
  Apklausa: beveik pusė europiečių kaltina valdžios institucijas korupcija
  Pas korupcija įtariamus teisėjus rasta 200 tūkst. eurų grynųjų
  Tegai:
  korupcija

  Svarbiausios temos