19:38 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Nilas Ušakovas

  Buvęs Rygos meras paragino ruoštis sankcijų prieš Rusiją panaikinimui

  © Flickr/ Рижская дума
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (214)
  74 0 0

  Pasak Nilo Ušakovo, latviai turi sekti Vokietijos, kuri bendradarbiauja su Rusijos Federacija, pavyzdžiu

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Buvęs Rygos meras Nilas Ušakovas, kuris balotiruojasi į Europos Parlamentą, paragino ruoštis sankcijų prieš Rusiją panaikinimui,  praneša Sputnik Latvija su nuoroda į politiko interviu portalui Rus.tvnet.lv.

  "Norėčiau sulaukti to laiko, kai pasibaigs visas šis abipusių sankcijų košmaras", — interviu pasakė Ušakovas.

  Jis papasakojo, kad Rygos Dūmoje buvo aktyviai svarstoma, kodėl Latvijos deputatai negali atvykti į Rusijoje vykstančias konferencijas, skirtingai nei kiti Europos politikai. Pasak buvusio mero, Latvija turėtų sekti Vokietijos, kuri bendradarbiauja su Rusijos Federacija, pavyzdžiu.

  "Mano nuomone, reikia pažvelgti į tai, kaip elgiasi tie patys vokiečiai. Viena vertus, jie turi tvirtą poziciją daugeliu klausimų, kita vertus — savivaldos bendradarbiauja. Reikia suprasti, kad anksčiau ar vėliau ateis laikas, kai savitarpio  sankcijos pasibaigs, todėl reikia galvoti apie tai, kokiu būdu mes kuriame santykius", — pareiškė Ušakovas.

  Buvęs Rygos meras taip pat pažymėjo, kad Europai, įskaitant Latviją, grasina nacionalistai, kurie "skleidžia pavojingas iliuzijas ir baimes", o Latvija — nėra vienintelė šalis, "kuri kenčia nuo tautinio, etninio ir kalbinio priešiškumo".

  JAV doleriai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Ušakovas taip pat pažymėjo, kad partija "Santarvė", kurioje jis užima lyderio poziciją, kategoriškai prieš tai, kaip vyksta rusų mokyklų reforma Latvijoje, nes tai kelia grėsmę valstybės stabilumui ir švietimo kokybei.

  Balandį Ušakovas buvo pašalintas iš mero pareigų. Atleidimo dokumente buvo pateikta eilė pažeidimų, kuriuos tariamai padarė politikas kaip miesto vadovas ir savivaldybės įmonės "Rīgas satiksme" akcininkas. Pats Ušakovas planavo ginčyti tokį sprendimą teisme.

  Sausio pabaigoje Latvijos kovos su korupcija biuras (KNAB)  atliko kratas Ušakovo darbo kabinete ir namuose. Šie veiksmai buvo susiję su korupcijos byla viešojo transporto įmonėje "Rigas satiksme", kurią kuruoja savivaldybė. KNAB pareiškė, kad prie bylos prisidėję Rygos Dūmos pareigūnai.

  Korupcijos tyrimas įmonėje "Rīgas satiksme" vykdomas dėl transporto pirkimo 2013 ir 2016 metais. Įtarimus sukėlė abejotinos schemos, kurios lydėjo konkursus dėl dviejų šimtų viešojo transporto priemonių vienetų tiekimą.

  Partija "Santarvė" turi rusakalbių Latvijos gyventojų paramą. Interviu Sputnik Lietuva politologas ir publicistas Vadimas Gilis pažymėjo, kad Ušakovo išrinkimas į Europos Parlamentą taps tragedija rusakalbei Latvijos gyventojų daliai ir politikui iš "Santarvės" Borisui Cilevičiui. Pasak Gilio, Cilevičius būtų geriausias kandidatas darbui Europos Parlamente, nes Ušakovas Europos Parlamente nepadarys "nieko ypatingo" rusakalbiams.

  Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 26 dieną.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (214)

  Dar šia tema

  Ant Latvijos švietimo ministerijos pastato nupiešta svastika
  Rygos oro uoste buvo apieškoti iš Maskvos grįžę Latvijos politikai
  Europarlamentaras: Latvijos teismo sprendimas turės "blaivinantį poveikį" rusakalbiams
  Tegai:
  Ryga, Rusija, sankcijos Rusijai, Europos Parlamentas, Nilas Ušakovas, Latvija

  Svarbiausios temos