09:15 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  Nilas Ušakovas

  Ekspertas: Ušakovas kalba apie sankcijų žalą dėl paramos EP rinkimuose

  © Photo: facebook / Nils Ušakovs / Нил Ушаков
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (218)
  32 0 0

  Atleistas Rygos meras politiškai pasisakė apie Europos Parlamento rinkimus; neatmetama galimybė, kad ateityje jo politiniai šūkiai "pakryps" į kitą pusę, mano ekspertas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Latvijai reikia galvoti apie tai, kaip kurti santykius su Rusija, kai pasibaigs "abipusių sankcijų košmaras", ir kaip neutralizuoti nacionalistų, kurie skleidžia pavojingas iliuzijas ir baimes apie rusakalbius žmones, keliamą grėsmę. Apie tai pareiškė atleistas iš Rygos mero pareigų Nilas Ušakovas, kandidatuojantis į Europos Parlamentą.

  Interviu Sputnik radijui Nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas pažymėjo, kad Latvija, kaip tranzito šalis, prarado daug pinigų dėl sankcijų karo, tačiau iš Ušakovo pusės tai tėra politinis pareiškimas.

  "Mano nuomone, tai yra grynai politinis pareiškimas apie tai, kad sankcijos kenkia įprastiems prekybos ir ekonominiams santykiams. Taip pasisako ne tik prorusiški politikai, bet ir daug kitų politikų Europoje, kurie atvirai sako, kad sankcijų karas yra neperspektyvus, tačiau kyla klausimas, kaip greitai jis baigsis", — pasakė ekspertas.

  Ekspertas pažymėjo, kad Baltijos valstybės, kaip ir bet kokios mažosios šalys, labiausiai bijo dėl savo nepriklausomybės, todėl neatmetama galimybė, kad po kai kurio laiko politiniai šūkiai "pakryps" į kitą pusę.

  "Akivaizdu, kad, atsitraukusios nuo Sovietų Sąjungos, tos pačios Baltijos šalys, įskaitant Latviją, pateko į Europos Sąjungos su dominuojančiu Vokietijos vaidmeniu įtaką. Tai yra tarpinė pozicija, bandymas balansuoti tarp Vakarų ir Rytų. Tai šiam regionui ir šioms šalims visuomet būdavo būdinga", — teigė ekspertas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (218)

  Dar šia tema

  Rusija atsakys į naujas JAV sankcijas
  Politologas: Latvija rasizmą ir apartheidą paverčia valstybės ideologija
  Rygos meras Nilas Ušakovas atleistas iš pareigų
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Nilas Ušakovas

  Svarbiausios temos