04:40 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Pasak Europos Parlamento nario, Latvijos nacionalistai nieko negali padaryti prieš dešimtis tūkstančių žmonių, susirinkusių gegužės 9 dieną

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Europos Parlamento deputatas iš Latvijos Miroslavas Mitrofanovas pareiškė, kad nacionalistams nepavyks uždrausti naudoti Georgijaus juosteles Latvijoje, praneša RIA Novosti.

  "Tiesą sakant, man įkyrėjo nacionalistų išsišokimai. Ir mūsų šių iniciatyvų smerkimas", — pasakė Mitrofanovas.

  Pasak deputato, nacionalistams taip paprastai nepavyks "atimti juostelių iš visų, kuriems jos yra brangios". Jis pažymėjo, kad draudimo atveju neaišku, kaip bus įmanoma paimti Georgijaus juosteles iš dešimčių tūkstančių žmonių, kurie gegužės 9 dieną atvyks prie paminklo Išlaisvintojams.

  Anksčiau partija "Visi — Latvija", kuri yra Vyriausybės sudėtyje, pristatė Seimui įstatymo projektą, draudžiantį naudoti Georgijaus juosteles viešuosiuose susitikimuose, eisenose, piketuose, viešuosiuose pramoginiuose ir šventiniuose renginiuose.

  Milijonams žmonių Rusijoje ir užsienyje Georgijaus juostelės yra atminties, kartos ryšio ir karinės šlovės simbolis. Rusijoje rengiama akcija "Georgijaus juostelė", kuri skirta Pergalės dienai Didžiajame Tėvynės kare paminėti.

  Interviu Sputnik Lietuva fondo "Istorinė atmintis" tyrimų programų vadovas Vladimiras Simindejus papasakojo, kad Latvijos valdžia kovoja su tikrąja istorija, bandydama ją pakeisti "teisingesne". Be to, Latvijos inicijuojamą Georgijaus juostelių draudimą jis pavadino "nederama kiaulyste". Ekspertas pažymėjo, kad didelė šių deputatų protėvių dalis Antrojo pasaulinio karo metu buvo apdovanoti Georgijaus kryžiais ir medaliais bei Georgijaus juosta. 

  Rusijos URM: Lietuvoje pažeidžiamos rusų teisės dėl Georgijaus juostelės >>

  Latvijos valdžia reguliariai pasisako prieš Rusiją ir prilygina TSRS nacistinei Vokietijai. Praėjusiais metais įsigaliojo skandalingas įstatymas dėl Antrojo pasaulinio karo dalyvio statuso, kuris priklauso latviams, kovojusiems abiejose fronto pusėse, įskaitant esesininkus, tačiau ignoruoja didžiąją dalį Raudonosios armijos veteranų.

  Dar šia tema

  Žmogaus teisių aktyvistas teigia, kad Lietuvoje vyksta nacių nusikaltėlių kultas
  Latvijoje siūloma skirti baudą už Raudonosios armijos uniformos dėvėjimą
  Lietuvoje už Georgijaus juostą bus galima skirti nuo 150 iki 300 eurų baudas
  Ekspertas: Georgijaus juostelių draudimas — kiaulystė iš Latvijos valdžios pusės
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Latvija, Georgijaus juostelė

  Svarbiausios temos