04:50 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  KNAB reguliariai baudžia Latvijos deputatus už regioninių laikraščių leidimą rusų kalba

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Buvęs Liepojos Dūmos vykdomasis direktorius Edgaras Ratsas buvo nubaustas 70 eurų bauda už rusų kalba išleistą laikraštį, praneša Sputnik Latvija.

  "Patvirtinęs sprendimą dėl SIA "Kurzemes Vards" sąskaitos už informacinio leidinio "Katram liepajniekam" leidimą rusų kalba, Ratsas pažeidė kalbos įstatymą ir įstatymą dėl viešojo asmens lėšų švaistymo prevencijos", — Sputnik Latvija cituoja Latvijos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro (KNAB) biuro pateiktą išvadą.

  KNAB paaiškino, kad pažeidimas buvo padarytas 2017 metais, o Ratsas, kuris jau du metus neina Liepojos savivaldybės vykdomojo direktoriaus pareigų, kovo mėnesio pabaigoje sumokėjo baudą.

  Anot naujienų agentūros, KNAB reguliariai baudžia Latvijos deputatus už regioninių laikraščių skelbimą rusų kalba. Sankcijos taikytos Rezeknės regiono merui Monvidsui Švarcui, Libano regioninės tarybos, Daugpilio rajono tarybos, Ludzos regiono savivaldybės, Rezeknės ir Agluonos regiono tarybų nariams.

  Latvijos savivaldybių sąjungos vadovas Gintsas Kaminskis anksčiau kritikavo šią praktiką, pabrėždamas, kad daugelis pagyvenusių žmonių nekalba latviškai, o laikraštis gali būti vienas iš pagrindinių informacijos šaltinių.

  Latvijoje vienintelė valstybinė kalba yra latvių. Rusų kalbai, kuri yra gimtoji iki 40 proc. gyventojų, suteiktas užsienio kalbos statusas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Latvija patiria finansinių sunkumų dėl izoliacijos nuo Rusijos
  Daugpilio meras: krata oro uoste parodė, kad Latvija yra policinė valstybė
  EP atskleidė, kodėl Latvijoje nepavyksta uždrausti Georgijaus juostelių
  Tegai:
  rusų kalba, Latvija

  Svarbiausios temos