23:29 2019 Gruodžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Užrakinta klaviatūra, archyvinė nuotrauka

  Paskelbtas Saugiojo tinklo naudotojų sąrašas

  © Photo: Depositphotos
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Patvirtintame saugiojo tinklo naudotojų sąraše įrašyta 451 institucija, tarp kurių — valdžios institucijos ir joms pavaldžios įstaigos, ligoninės, savivaldybių administracijos ir kitos

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Vyriausybė patvirtino Saugiojo valstybės duomenų perdavimo tinklo (saugusis tinklas) naudotojų sąrašą, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  "Tai leis sustiprinti Lietuvos kibernetinį saugumą ir gynybą, nes tiek taikos, tiek krizės metu leis funkcionuoti saugiajame tinkle veikiančioms svarbiausioms Lietuvos institucijoms", — sako krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

  Patvirtintame saugiojo tinklo naudotojų sąraše įrašyta 451 institucija, tarp kurių — valdžios institucijos ir joms pavaldžios įstaigos, ligoninės, savivaldybių administracijos ir kitos.

  Saugusis tinklas yra vienas esminių Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimo kibernetinėje erdvėje elementų. Toks saugusis tinklas bus nepriklausomas nuo viešųjų ryšių tinklų ir galės veikti krizės ar karo sąlygomis, tuo pačiu užtikrinant ir svarbiausių institucijų veiklos tęstinumą.

  Patvirtintame projekte numatoma, kad į saugiojo tinklo naudotojų sąrašą įrašyta Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo kriterijus atitinkanti 451 institucija privalės naudotis tik saugiuoju tinklu teikiamomis elektroninių ryšių paslaugomis ir jungtis prie viešųjų elektroninių ryšių tinklų tik per saugųjį tinklą.

  Dar šia tema

  Kibernetinio saugumo centras pataria vartotojams neaktyvuoti vadinamųjų "spamų"
  Premjeras pareiškė, kad Lietuva pirmauja kibernetinio saugumo srityje
  Lietuva užima 4-ąją vietą Globaliame kibernetinio saugumo indekse
  Tegai:
  valdžios institucijos, sąrašas

  Svarbiausios temos