19:46 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Nilas Ušakovas, archyvinė nuotrauka

  Teismas pradėjo bylą pagal Nilo Ušakovo skundą dėl jo atleidimo iš Rygos mero pareigų

  © Flickr/ Рижская дума
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Teismas pradėjo bylą pagal Nilo Ušakovo skundą, svarstymo data bus paskirta po to, kai bus gautas paaiškinimas iš Regioninės plėtros ministerijos

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Rygos administracinis apylinkės teismas pradėjo bylą pagal Nilo Ušakovo skundą. Ušakovas apskundė Latvijos aplinkos ir regioninės plėtros ministro Juriaus Pūcės sprendimą dėl jo atleidimo iš Rygos miesto mero pareigų, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Skaties.

  Svarstymo data bus paskirta po to, kai bus gautas paaiškinimas iš Regioninės plėtros ministerijos.

  Balandžio 5 dienos naktį aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministras Juris Pūcė įsakė atleisti Rygos miesto tarybos pirmininką Nilą Ušakovą. Atleidimo dokumente buvo pateikta daugybė pažeidimų, kuriuos tariamai padarė politikas kaip miesto vadovas ir savivaldybės įmonės "Rīgas satiksme" akcininkas.

  Sprendimas galėjo būti apskųstas teisme per 30 dienų po jo paskelbimo, taip ir buvo padaryta.

  Ušakovo interesams atstovauja advokatai Viktoras Tichonovas ir Gatis Gailums. Ušakovas kartu su advokatais parengė ne tik pareiškimą, kuriame ginčijo ministro įsakymą, bet ir pateikė atskirą skundą, kuriame prašė įvertinti, ar ministras piktnaudžiavo savo valdžia. Pasak Ušakovo, Pūcė, priimdamas sprendimą dėl jo pašalinimo, vadovavosi politiniais, o ne teisiniais motyvais.

  Dar šia tema

  Rygos meras Nilas Ušakovas atleistas iš pareigų
  Buvęs Rygos meras paragino ruoštis sankcijų prieš Rusiją panaikinimui
  Tegai:
  Ryga, teismas, Nilas Ušakovas

  Svarbiausios temos