12:40 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  NATO planuoja ir toliau dislokuoti Aljanso šalių aviacijos padalinius rotacijos pagrindu Emario aerodrome, mano karo ekspertas Viktoras Murachovskis

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Estija ir JAV susitarė dėl bendradarbiavimo plano 2019-2024 metų laikotarpiui, praneša Sputnik Estija. Susitarimas tarp šalių buvo pasirašytas šią savaitę Pentagone. Dokumentas numato sąveiką kibernetinės gynybos srityje ir karinių pratybų rengimą, taip pat kitas kryptis.

  Interviu Sputnik Lietuva Karo pramonės komisijos kolegijos ekspertų tarybos narys, karo ekspertas Viktoras Murachovskis pažymėjo, kad Estija nekelia potencialios grėsmės Rusijai, bet NATO kontingentų dislokavimas jos teritorijoje netoli Rusijos sienų ir infrastruktūros plėtra kelia nerimą Maskvai.

  "Estijoje toliau bus dislokuojama karinių kontingentų priėmimo infrastruktūra — turimi omenyje aerodromai, uostai, kelių stotys, materialinių ir techninių priemonių, šaudmenų atsargos — ir ši sistema bus plėtojama. Atskirai Estijai, reikia suprasti, kažkokios pratybos nerengiamos. Visa tai vyksta šios programos "Rusijos sutramdymas NATO rytiniame flange" kontekste, todėl rengiamos jos iš karto kelių valstybių teritorijose — Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje", — teigė karo ekspertas.

  NATO karinių pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu "BBC" pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota susiklosčiusia situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Antirusijos" NATO žemėlapyje: ko Baltijos šalys nežino apie savo narystę Aljanse
  "Neregėtas dosnumas": JAV branduolinis ginklas nulems Baltijos šalių likimą
  Bėgte karo link: Lietuva priešakinėje "karinio Šengeno" linijoje
  Estijoje baigėsi NATO pratybos šalia Rusijos sienos
  Tegai:
  kariai, NATO, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos