10:02 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Baltijos šalys nėra savarankiškos savo pozicijoje dėl Rusijos ir laikosi ES politikos, mano politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Neeiliniame Seimo posėdyje deputatai nauju Latvijos prezidentu išrinko ES teismo teisėją Egilą Levitą, kurio kandidatūrą pasiūlė Nacionalinis susivienijimas, praneša Sputnik Latvija.

  Dėl posto su juo varžėsi ombudsmenas Juris Jansonas ir deputatas Didzis Šmitas. Šiais metais buvo surengtas atviras balsavimas, todėl iš karto galima pamatyti, už ką savo balsą atidavė kiekvienas iš parlamentarų.

  Interviu Sputnik Latvija politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas papasakojo, kad išrinktasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, jog reikia kai ką keisti Rusijos atžvilgiu, tačiau paskelbus balsavimo rezultatus pareiškė, kad to nebus.

  "Nė vienoje iš šių šalių — Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje — nevyks pokyčių Rusijos atžvilgiu tol, kol šis pokytis nebus įgyvendintas ES. Šios šalys nėra savarankiškos savo politikoje Rusijos atžvilgiu. Ir jei pažvelgsime į Lietuvą, kai buvo kandidatas (išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda — Sputnik), jis kažką sakė, kad reikia peržiūrėti, kai jį išrinko, pareiškė, jog jokių pokyčių nebus. Tikėtis, kad kas nors ateis į valdžią Latvijoje ir pakeis požiūrį irgi neverta", — pareiškė politologas.

  Pasak Svetovo, Grybauskaitė buvo žinoma tarp Europos politikų, o Latvijos ir Estijos lyderiai yra tokie nesavarankiški, kad niekas jų neprisimena.

  "Pažiūrėkite, trys Baltijos šalys. Dviejose — Estijoje ir Latvijoje — prezidentą renka Parlamentas, Lietuvoje vyksta tiesioginiai rinkimai. Man atrodo, kad, net nepaisant gana neigiamo požiūrio į tą ponią, kuri daugelį metų vadovavo Lietuvai, ji vis tiek buvo labiau savarankiška politikė negu tie, kuriuos išrinko Seimas. Bet kuriuo atveju, ją visi žinojo. Kai buvo paklausti, kas yra prezidentai Baltijos šalyse, buvo įvardinama Dalia Grybauskaitė, o kas Latvijos ir Estijos prezidentai, net negalėjo prisiminti", — pasakė politologas.

  Dar šia tema

  Gynybos ministerija papasakojo, kaip JAV bandys destabilizuoti Rusiją
  Nausėda interviu BBC: nesinorėtų vartoti žodžių, nemalonių Rusijos žmonėms
  Tegai:
  rinkimai, Dalia Grybauskaitė, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos