11:49 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Lietuvos geležinkelio traukinys, archyvinė nuotrauka

  Seime prašoma patikrinti "Lietuvos geležinkelių" sandorį su kompanija "Sigmen"

  © Photo: Facebook / „Lietuvos geležinkeliai“
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (79)
  28 0 0

  Lietuvos politikai vėl išsigando dėl grėsmės nacionaliniam saugumui, tariamai galinčią kilti per savininką, kuris yra buvęs Latvijos KGB darbuotojas

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas kreipėsi į Lietuvos ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, siekdamas įvertinti, ar "Lietuvos geležinkelių" įmonė ("Lietuvos geležinkeliai") su "Sigmen" kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Viešųjų pirkimų tarnyba pranešė, kad kompanija "Sigmen" jau gavo 50 milijonų eurų iš Lietuvos. Be to, sandorius su šia įmone atliko kitos strategiškai svarbios Lietuvos įmonės.

  LRT tyrimų skyrius anksčiau paskelbė medžiagą, kurioje pranešta, kad "Sigmeno" savininkas yra buvęs Latvijos KGB darbuotojas Jurijus Simonenkovas. LRT taip pat pranešė, kad Simonenkovo ​​kontaktai per buvusius KGB pareigūnus ir partnerius bankininkystės ir plieno versle tariamai pasiekia tam tikrus Rusijos politikus.

  "Lietuvoje bendrovė "Sigmen" nevaržomai dalyvauja viešuosiuose pirkimuose ir kituose sandoriuose. "Lietuvos geležinkeliai" ir jos antrinės įmonės yra vieni iš didžiausių "Sigmen" klientų. Galima manyti, kad per buvusios KGB darbuotojus, palaikančius ryšius su asmenimis, įrašytais į Lietuvos strateginio partnerio JAV sankcijų sąrašą, norima įsitvirtinti „Lietuvos geležinkelių“ projektuose ir išlaikyti savo įtaką. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, ar bendradarbiavimas su tokia įmone nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui", — sakė Anušauskas.

  Vasario mėnesį LRT jau bandė susieti "Lietuvos geležinkeliai" veiklą su Rusija ir užsiminti apie grėsmę nacionaliniam saugumui. Tuomet žurnalistai teigė, kad viešųjų pirkimų konkursai "Lietuvos geležinkeliuose" naudingi įmonėms, susijusioms su Rusija.

  Pasak žurnalistų, Lietuvos bendrovės "Railvec" akcininkai tariamai susiję ne tik su Rusijos koncernu "Transmašholding", kuris gavo milijonus iš "Lietuvos geležinkelių", bet ir su kitos bendrovės, orientuotos į Kaliningrado tranzitą į Lietuvą, su akcininkais.

  Taip pat buvo teigiama, kad šis tinklas yra susijęs su buvusiu Rusijos geležinkelių vadovu Vladimiru Jakuninu, kuriam taikomos individualios JAV sankcijos.

  Be to, grėsme nacionaliniam saugumui Lietuvoje buvo apkaltinta "Fintech" bendrovė. "Revolut" įkūrėjas tada pareiškė, kad įmonės "ryšiais" su Kremliumi kaltinimai grindžiami netiksliais pareiškimais.

  Tarp kitų  "grėsmių" taip pat buvo įvardytos "Yandex.Taxi" mobilioji programa ir "Kaspersky Lab" kompanija. Politikų kaltinimai taip ir nebuvo patvirtinti. Be to, praėjusių metų lapkritį LRT žurnalistai apkaltino valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos lyderį Ramūną Karbauskį dėl sankcijų režimo su Rusija pažeidimo. Remiantis jų tyrimu, politikui priklausanti įmonė "Agrokoncernas", kuriai vadovauti jis atsisakė po to kai buvo išrinktas į Seimą, perka Rusijos pagamintas mineralines trąšas iš Rusijos kompanijos "Fertilizers" tarpininko Dubajuje, tačiau jas importuoja į Lietuvą iš Rusijos per Ukrainą.

  Tuo pat metu sankcijos netaikomos "Mineralinėms trąšoms", tačiau pagrindinis bendrovės akcininkas, Rusijos verslininkas, milijardierius Arkadijus Rotenbergas yra Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų individualių ribojančių priemonių sąraše.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik /
  Lietuvos geležinkeliai
  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (79)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" perleis krovinių vežimą dukterinei bendrovei "LG CARGO"
  Visą vasarą bus sustabdytas traukinių eismas nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties
  "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė sutartį dėl "skandalingo Rengės ruožo" rekonstrukcijos
  Grėsmė nacionaliniam saugumui: VSAT atsisakė "Helisota" paslaugų
  Tegai:
  KGB, politikai, Lietuva, Latvija

  Svarbiausios temos