21:37 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.8543
  Talino senamiestis, archyvinė nuotrauka.

  Talino meras pasisakė prieš aikštės pervadinimą Nemcovo garbei

  CC0 / Pixabay
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  47 0 0

  Anksčiau Reformų partijos frakcija pasiūlė pavadinti vieną iš Estijos sostinės gatvių ar aikščių Nemcovo vardu

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Talino meras Michailas Kylvartas nesutiko su opozicijos reformistų frakcijos pasiūlymu pakeisti miesto Senamiesčio gatvę ar aikštę Rusijos politiko Boriso Nemcovo garbei, rašoma miesto savivaldybės interneto svetainėje.

  Anksčiau Reformų partijos frakcija pasiūlė pavadinti vieną iš Estijos sostinės gatvių ar aikščių Nemcovo vardu.

  Frakcijos narys Erikas Nilsas Krosas paminėjo, kad politiko garbei būtų galima pavadinti aikštę senamiestyje, tačiau pasiūlė apsvarstyti ir alternatyvias galimybes.

  Kaip nurodyta savivaldybės svetainėje, kalbama apie Suurgildio aikštę.

  "Suurgildio aikštės pavadinimas tiko ankstesnėms kartoms, taip pat tinka ir mums. Be to, neaišku, koks ypatingas ryšys yra tarp Boriso Nemcovo ir Talino," — tinklalapyje cituojami mero žodžiai.

  Kylvartas pažymėjo, kad nemato priežasties keisti gražų istorinį pavadinimą į politiškai oportunistinį.

  Meras pridūrė, kad Talino senamiestis yra saugomas UNESCO būtent dėl jo vientisumo.

  "Šiemet Talinas švenčia 800-ąsias pirmojo miesto paminėjimo metines. Istoriniai pavadinimai yra vienodai svarbi senamiesčio paveldo dalis, kaip ir sienos, bokštai, vartai ir akmenimis grįstos gatvės", — sakė Kylvartas.

  Nemcovo skveras Vilniuje

  Praeitų metų rugpjūčio mėnesį Vilniuje, šalia Rusijos ambasados, buvo atidarytas skveras Rusijos politiko Boriso Nemcovo garbei. Vasario mėnesį Vašingtone nedidelė aikštė priešais Rusijos diplomatinę misiją buvo pervadinta Nemcovo vardu. 

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pasipiktino šia iniciatyva. Diplomatas pareiškė, kad tai yra "smulkios politinės intrigos".

  Interviu Sputnik Lietuva politikos mokslų daktaras Andrejus Manoilo pareiškė, jog skvero atidarymas patvirtina, kad Lietuva nėra nepriklausoma valstybė ir tarnauja kitų interesams. Kita vertus, jis pabrėžė, kad tai neatsispindės santykiuose tarp Lietuvos ir Rusijos bei pasaulio politinėje situacijoje.

  Nemcovo nužudymas

  Borisas Nemcovas buvo nužudytas 2015 metų vasario 27 dieną, maždaug po vidurnakčio, Maskvos centre. Teismas nuteisė penkis Nemcovo nužudymo dalyvius ir skyrė laisvės atėmimo bausmę nuo 11 iki 20 metų.

  Vienam iš žudikų Zaurui Dadajevui buvo paskirta 20 metų kalėjimo, Anzorui Gubaševui — 19 metų, jo broliui Šadidui — 16 metų, Temerlanui Eskerchanovui — 14 metų, Kamzatui Bakajevui — 11 metų. Eskerchanovo, kaip nustatė teismas, vaidmuo buvo šnipinėti politiką.

  Dar šia tema

  Seime siūloma Latvių gatvę Vilniuje pervadinti Boriso Nemcovo vardu
  Rusijos ambasada atsakė į skvero pervadinimą Vilniuje Nemcovo garbei
  Rusijos deputatas: Nemcovo aikštė Vilniuje — bandymas kopijuoti JAV
  Tegai:
  Talinas, Borisas Nemcovas, sostinė, Estija

  Svarbiausios temos