04:40 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (37)
  30

  Latvijos Seimas ketvirtadienio plenarinėje sesijoje atmetė peticijos svarstymą balsų dauguma

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvijos Seimas ketvirtadienį plenarinio posėdžio metu atmetė peticiją kovotojų prieš nacizmą paminklams apsaugoti, kurią pasirašė daugiau kaip 23 tūkst. žmonių, praneša RIA Novosti.

  Internete buvo renkami parašai paminklui sovietų kariams išvaduotojams Rygoje ir kitiems tarybiniams paminklams apsaugoti. Per keletą dienų peticiją pasirašė daugiau nei 20 tūkst. žmonių. Pagal Latvijos įstatymus, jei peticiją pasirašo daugiau nei 10 tūkst. Latvijos piliečių, ji gali būti pateikta svarstyti Seimui.

  Latvijos Seimas ketvirtadienio plenarinėje sesijoje atmetė peticijos svarstymą balsų dauguma.

  Kiekvienais metais prie paminklo sovietų kariams išvaduotojams Rygoje dešimtys tūkstančių žmonių susirenka švęsti Pergalės dieną. Daugelis politikų ir visuomenės veikėjų mano, kad paminklas turi būti nugriautas, nes jis šlovina TSRS laikus.

  Lietuvos kova su sovietiniais paminklais

  Lietuva aktyviai kovoja su sovietų kariuomenės paminklais. Pernai kovą buvo demontuotas Marijampolės rajone stovėjęs paminklas tarybiniams aktyvistams, kuriuos 1946 metais sušaudė "miško broliai".

  Rusijos ambasada Lietuvoje nuolat kelia susirūpinimą dėl Lietuvos valdžios institucijų veiksmų prieš sovietinius paminklus. Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad Vilnius sąmoningai trukdo atlikti remonto darbus, kuriuos Rusija atlieka sovietų karių kapaviečių vietose Lietuvoje.

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad sovietų paminklų griovimas Lietuvoje yra istorijos perrašymo kampanijos dalis.

  Tarybų Sąjungos karių, žuvusių Lietuvos teritorijoje 1941-1945 metais, laidojimo vietos yra daugiau nei dvidešimtyje šalies miestų ir gyvenviečių. Iš viso čia palaidota daugiau nei 80 tūkstančių tarybinių karių, kurie paaukojo savo gyvybę kovoje su fašizmu.

  Rusijos ambasada pavadino gėdingu sovietų kario galvos skulptūros demontavimą>>

  Panaši situacija pastebima ir Lenkijoje, kur 2017 metais įsigaliojo sovietinių paminklų demontavimo įstatymas. Į sąrašą įtraukta apie 230 Raudonosios armijos paminklų.

  Buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Lešekas Mileris pasisakė prieš sovietų paminklų išmontavimą. Pasak jo, juos reikia palikti bent jau už tai, kad Antrojo pasaulinio karo metu tie žmonės gelbėjo gyvybes.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sakė, kad sovietinių paminklų demontavimas Lietuvoje yra istorijos perrašymo kampanijos dalis. Ji pabrėžė, kad Baltijos šalių ir Lenkijos valdžia bando "išvalyti informacinį lauką" ir pateikti visuomenei "naujas koncepcijas, pakeistą Antrojo pasaulinio karo istoriją".

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (37)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada pasmerkė "paaiškinamasias" lenteles prie tarybinių paminklų
  Seimas ragina savivaldybes prie sovietinių paminklų įrengti paaiškinimus
  Lenkijos premjero tėvas tarybinių paminklų nugriovimą pavadino "smulkmenišku"
  Biržų rajonas stabdo lentelių prie tarybinių paminklų statymą
  Bulgarija nesiėmė priemonių, kad būtų užkirstas kelias sovietinių paminklų suniokojimui
  Tegai:
  peticija, Seimas, Latvija

  Svarbiausios temos